تیتر یا همان عنوان مثل بسیاری از تیترهای امروزی گمراه کننده است! گویی که همه به دنبال کلیک هستند و محتوا هم زیاد مهم نیست. مهم کاربر است که کلیک کند! بگذریم چون در بخش پیشنهادها می‌خواهیم با شما راحت باشیم و راحت حرف بزنیم.

دربند نروید، دربند ببنید! یک تناقض است. تناقض برای تماشای فیلم دربند به کارگردانی و نویسندگی پرویز شهبازی است. فیلمی که در ژانر اجتماعی تولید شده است. ژانری که گویا امروز محبوب مردم ایران است و مخاطب بیشتری را جذب خود می‌کند.

فیلم دربندفیلم درباره دختری به نام نازنین است که از شهرستان برای تحصیل به تهران می‌آید که دچار مشکل همیشگی مسکن است. خوابگاه نمی‌دهند لذا به دنبال خانه و هم‌خانه می‌رود. داستان اتفاق‌های زندگی مجردی است که ممکن است هر فردی دچار آن شود. البته فردی که آگاهی کمتری داشته باشد یا به عبارتی ساده‌تر زندگی کرده باشد و با فضای امروز تهران آشنا نباشد! بازیگران اصلی این فیلم نازنین (نازنین بیانی) و سحر ( پگاه آهنگرانی ) است.

البته به جز پایان آن که گنگ و نامبهم است! فیلم خوش ساخت و خوبی است و تاکنون جوایز متعددی در داخل کشور دریافت کرده است.

  • ‌ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر (۱۳۹۱)
  • سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر (۱۳۹۱)
  • ‌ سیمرغ بلورین بهترین فیلم برداری از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجری (۱۳۹۱)

شاید فیلم در سطح فیلم‌های اصغر فرهادی و سایر فیلم‌های اجتماعی سطح بالای سینمای ایران نباشد ولی مطمئا از فیلم‌های سطح پایین کنونی والاتر است. بنابراین اگر امروز می‌خواستید به سینما بروید پیشنهاد ما دربند است. البته سرمای این روزهای دربند نیز لذت بخش است و چای و آش در آن می‌چسبد.

به امید روزی که هیچ‌کس دربند نباشد.