55081450762506144111

خیابان ولیعصر، بعد از پل پارک وی، نرسیده به میدان تجریش، سمت راست تان را که نگاه کنید باغ زیبایی را می بینید که در انتهای آن عمارتی باشکوه خودنمایی می کند.

می گویند این عمارت به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده اما با بیماری او قصر نیمه تمام می ماند و وی در همان قصر از دنیا می رود.

وارد فضای باغ که می شوید، باید قدری پیاده روی کنید تا به در ورودی عمارت برسید، بعد از در ورودی وارد راهرویی شیشه ای می شوید که سرتاسر آن با کتاب های مختلف برای فروش زینت داده شده است. خرید کتاب می تواند برایتان پیش درآمدی برای سپری کردن یک روز خوب در باغ فردوس باشد. بعد از عبور از راهروی شیشه ای، عمارت درست روبروی شما قرار دارد. راستی تا یادم نرفته بگویم که اگر می خواهید از عمارت و محوطه های اطراف آن عکس بگیرید باید در ابتدای ورود به عمارت با بخش اطلاعات هماهنگ کنید و مبلغی نیز برای این کار پرداخت نمایید.

حوضچه وسط حیاط را پشت سر بگذارید و از پله های عمارت بالا بروید؛ وارد سالنی می شوید که در آن هر آن چه که به نوعی وابسته به سینماست به نمایش گذاشته شده است، از وسایل و تجهیزات قدیمی سینما گرفته تا اطلاعات و عکس های بازیگران معاصر و…

هرچند گشت زدن در این فضا و محیط فرهنگی و هنری هرگز خسته کننده نیست اما می توانید برای قدری استراحت و میل کردن نوشیدنی و خوردنی مورد علاقه تان به یکی از دو کافه ای که در ضلع های شرقی و غربی عمارت واقع شده است بروید.

حال که خستگی تان در رفت نوبت دیدن یک فیلم خوب است. در باغ فردوس دو سالن برای نمایش فیلم وجود دارد. می توانید فیلم مورد علاقه تان را از روی تابلوهایی که در محوطه باغ قرار دارند انتخاب کنید و پس از تهیه بلیط از بخش اطلاعات به ضلع شرقی عمارت بروید و وارد سالن سینما شوید. از جمله مزیت های این سینما نسبت به دیگر سینما ها این است که خوردن تنقلات، زیاد حرف زدن و حضور بچه های کوچک در سالن های آن ممنوع است و شما می توانید در محیطی آرام به تماشای فیلم مورد علاقه تان بنشینید.

باغ فردوس پیشنهاد من به شماست. امیدوارم بتوانید یک روز خوب و خاطره انگیز را در آن تجربه کنید.