امروز نخستین قیمت‌گذاری برای سهام توییتر در بورس نیویورک انجام گرفت و محدوده قیمت این سهام  از ۱۷ تا ۲۰ دلار برای هر سهم نوسان داشت که با رقم ۲۰ دلار در مجموع ارزش سهام آن با این رقم ۱۱ میلیارد دلار می‌شود.

سهام توییتر

به گزارش رسانه‌های اجتماعی، شرکت توییتر‌ مدعی است، آنها برای ورود به بورس به دنبال سهامی به ارزش ۱٫۴ میلیارد دلار بودند در حالی که بزرگترین ارزش سهام شرکت فناوری در سال ۲۰۱۲ توسط فیس‌بوک به رقم ۱۶ میلیارد دلار بود که ۳۸ دلار به ازای هر سهم قیمت‌گذاری شد.

اکثر تحلیلگران این ارزش‌گذاری را بیش از حد انتظار دانستند. این در حالی است که سهام توییتر چهارشنبه هفته پیش در لیست سهام نیویورک قرار گرفت. برای مقایسه بهتر سهام توییتر با دیگر شرکت‌های فناوری بزرگ امروز جهان بهتر است، شکل زیر را ببنید. (اعداد به میلیارد است)

سهام گوگل توییتر فیس بوک یاهو

همانطور که از شکل فوق پیداست، گوگل بیشترین ارزش سهام را با ۳۴۴٫۷ میلیارد دلار با ارزش هر سهم ۲۳ دلار داراست. بعد از آن یاهوست که ارزش سهام آن ۳۳۴ میلیارد دلار با ارزش هر سهم ۳۳٫۸ دلار و نفر سوم فیس‌بوک با ارزش سهام ۸۱٫۲ میلیارد دلار و با ارزش هر سهم ۱۲۶٫۳ (بیشترین ارزش هر سهم در این بین) داراست که توییتر در رتبه چهارم با ۱۱ میلیارد دلار به ارزش سهم ۲۰ دلار قرار دارد.

گفتنی است، سهام این شرکت سه‌شنبه هفته گذشته با عنوان «TWTR» در لیست سهام نیویورک به نمایش درآمد. این در حالی است که براساس اسناد توییتر، درآمد این شرکت در شش‌ماه اول سال امسال (۲۰۱۳)، ۲۵۳ میلیون دلار است که این رقم برای این شرکت سودآور نبود!

توییتر

توییتر یک سرویس میکروبلاگ‌نویسی و شبکه اجتماعی آنلاین است. این سرویس به عنوان یک شبکه اجتماعی کوچک و آسان راه اندازی شد، شبکه‌ای که سرویس میکروبلاگ نویسی را تا ۱۴۰ کاراکتر برای کاربران فراهم می کند. توییتر در مارس ۲۰۰۶ توسط ایوان ویلیامز، جک دورسی و بیز استون ایجاد شد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سهام توییتر اینجا را دنبال کنید.