توییتر امروز به صورت رسمی وارد بازار سهام نیویورک شد و با عرضه سهام خود به یک شرکت عمومی تبدیل گشت.

BYeso2iIgAI-WG1
این درصورتی است که این سرویس میکروبلاگینگ در ارزش گذاری اولیه سهام خود با نام «TWTR» هر سهم‌اش به مقدار ۲۴ دلار ارزش گذاری شده بود ولی امروز با رشدی حدود ۷۸درصدی هر سهم این شرکت به مقدار ۴۶ دلار ارزش گذاری شد که در نوع خود فرصت بسیار خوبی را برای سهام دارانی که سهام این شرکت را خریده بودند فراهم آورد.  براساس این افزایش قیمت، ارزش این شرکت از ۷۰ میلیون سهم که وارد بازار کرد به حدود ۲۴ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که  گوگل بیشترین ارزش سهام را با ۳۴۴٫۷ میلیارد دلار با ارزش هر سهم ۲۳ دلار در بین شرکت‌های فناوری داراست. بعد از آن یاهوست که ارزش سهام آن ۳۳۴ میلیارد دلار با ارزش هر سهم ۳۳٫۸ دلار و نفر سوم فیس‌بوک با ارزش سهام ۸۱٫۲ میلیارد دلار و با ارزش هر سهم ۱۲۶٫۳ (بیشترین ارزش هر سهم در این بین) داراست که توییتر در رتبه چهارم با ۲۴ میلیارد دلار به ارزش سهم ۴۶ دلار قرار دارد.

Untitled-1

سرویس توییتر در مارس ۲۰۰۶ توسط ایوان ویلیامز، جک دورسی و بیز استون ایجاد شد و در ژوئیه ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. هم اکنون موسسین این سرویس میلیونرهای تازه واردی هستند که صاحب دومین سهام بزرگ بین شرکت‌های اینترنتی در آمریکا پس از فیسبوک (که حدود ۱۸ ماه پیش وارد بازار سهام شد) هستند.