توییتر هفته پیش اپلیکیشن اندروید خود را به روز رسانی کرد و در نسخه جدید قابلیت‌ ویرایش تصویر را به آن افزوده است. مت بلاند یکی از مهندسین توییتر که در یک پست وبلاگی این به روزرسانی را اعلام می‌کرد گفت: “هدف از این به‌روزرسانی این بوده است که از این به بعد ویرایش و به اشتراک گذاری تصاویر در اپلیکیشن راحت‌تر صورت بگیرد.”

توییتر آپدیت

کاربران حالا می‌توانند پیش از به اشتراک گذاری، تصاویر را چرخانده، اندازه آن را تغییر داده و حالت عرضی یا طولی به آن بدهند. همچنین کاربران می‌توانند دوستان خود را نیز در تصاویر تگ کنند. این جدیدترین تغییر در راستای برجسته نمودن به اشتراک گذاری تصویر در توییتر است ولی قطعا آخرین تغییر نخواهد بود. توییتر با این به روز رسانی بیش از پیش رقابت خود را با اپلیکیشن تخصصی به اشتراک گذاری تصویر یعنی اینستاگرام برجسته می‌کند.

 تصاویر و ویدئوهای توییتر، که به اصطلاح واین نیز نامیده می‌شوند، اولین بار در اکتبر سال گذشته در تایم‌لاین کاربران مشاهده شدند. قابلیت به اشتراک گذاری تصاویر به صورت مستقیم بین دوستان نیز در ماه دسامبر به توییتر افزوده شد. در همان ماه یک امکان جدید دیگر نیز به اپ افزوده شد، که در هنگام شروع توییت کردن، علاوه بر صفحه‌کلید، گالری تصاویر نیز در اختیار کاربران قرار می‌گرفت.

اما علاوه بر امکان ویرایش تصویر، روش جدیدی نیز برای پیداکردن محتوای جدید در اختیار کاربران قرار گرفت. با این قابلیت جدید در صورتی که کاربر توئیت جدیدی در تایم‌لاین خود نداشته باشد، هنگام رفرش کردن تایم‌لاین به صورت خودکار مطالبی که بیشتر مورد استقبال سایر کاربران بوده‌اند به کاربر نشان داده خواهد شد. کاربران مقیم آمریکا نیز آخرین اخبار در زمینه سرگرمی و ورزش را مشاهده خواهند کرد.

به روزرسانی جدید در حال حاضر فقط در نسخه اندروید صورت گرفته است و بنا به گفته توییتر به زودی این به روزرسانی در نسخه iOS نیز در دسترس خواهد بود.

منبع: mashable