کمتر از ۵ هفته به مراسم جایزه اسکار امسال باقی مانده و کاربران توییتر در دنیا به صحبت و گفتگو در خصوص فیلم‌های این جشنواره می‌پردازند. امسال فرد گراور مدیر تلویزیونی توییتر اقدام به انتشار اخبار و معرفی وبسایتی در این خصوص کرده که در ادامه به آن می‌پردازیم.

صحبت در خصوص فیلم‌ها، جذابیت آنها، بازی بازیگران و غیره مسائلی بودن که ۴ میلیون توییت شب اهدا جوایز جشنواره گولدن گلاب را شامل شد! (۱)

اینطور که وبلاگ رسمی توییتر، امسال این شرکت برای جشنواره اسکار برنامه ویژه‌ای در نظر گرفته و توییت‌ها را به ۶ دسته بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین بازیگر مکمل زن و بهترین کارگردانی تقصیم بندی کرده است.

توییتر در آخرین اقدام خود وبسایت Twitter Oscars Index را رونمایی کرد. oscars.twitter.com

twitter oscar

همچنین این دسته بندی به نامزد‌های جوایز نیز راه یافته و شما می‌توانید آمار توییت‌هایی که در خصوص هر نامزد در هر بخش می‌شود را مشاهده کنید.

برای مثال در زیر آمار توییت‌هایی که در خصوص خانم امانوئل ریوا، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن، شده را می‌بینید.

Emanuelle riva

 پیشنهاد می‌کنیم ادامه جستجو و تحلیل در خصوص اسکار امسال را خودتان در این وبسایت دنبال کنید اما چیزی که برای ما جالب بود و وبلاگ رسمی توییتر به آن اشاره ای نکرد این است که آیا ممکن است بر خلاف سال‌های گذشته که داوران فقط به تماشای فیلم و بررسی برخی نقدها و میزان خرید فیلم توسط مردم توجه می‌کردند امسال به مقوله جدید به نام میزان توجه و اهمیت برای کاربران توییتر در دنیا نیز توجه کنند؟!