حواس همه مردم و رسانه‌ها به سازمان ملل است، جایی‌ که مردم بسیاری منتظر سخنرانی دکتر حسن روحانی، :.۸’ئیس جمهور کشورمان در آنجا هستند. اما قبل از آن بارک حسین اوباما رئیس جمهور آمریکا سخنرانی خود را انجام داد که بازتاب‌ها و نظرهای گوناگونی را از کاربران ایرانی در توییتر شاهد خواهیم بود.

اوباما در توییتر

در ابتدا هشتگ رسمی که برای پیگری توییت‌های در این باره توسط کاربران مطرح شد. هشتگ RouhaniUNGA# و IRUS# معرفی شد که باز اختلاف در آن نیز وجود داشت:

hashtag

همانطور که مشاهده می‌کنید، خود کاربران نیز تحلیل‌هایی درباره این هشتگ‌ها دارند.

hashtag5

تولید هشتگ‌های گوناگون باعث ترند شدن آن هشتگ در صفحه اصلی توییتر می‌شود که تلاش کاربران را نشان می‌دهیم که در نهایت موفق شدند.

hashtag4

hashtag6

اما زمانی که سخنرانی اوباما شروع شد، تحلیل‌های کاربران نیز درباره آن مشاهده می‌کنیم:

obama1

obama2 rabete zarif

hashtag1obama 3

اما تحلیل کاربران به اوباما ختم نشد حتی مراسم ناهار بانکی مون و رفتار روحانی برای سخنرانی خود را نیز تحلیل کردند که تیم رسانه‌ای رئیس جمهور که در توییتر بسیار فعال است با رصد آن می‌تواند نکات خوبی را به وی گوشزد کند. بخشی از این توییت ها را مشاهده می‌کنیم:

rohani5

rohani2 rohani3 rohani4

اما توییتر فارسی علاوه بر بررسی جدی مسائل همیشه فضایی برای به طنز گرفتن مسائل بوده است. بخشی از این موارد را نیز در ادامه قرار می‌دهیم:

qqqq

tanz1tanz3 tanz4 tanz5 tanz6

کاربران حتی، به رئیس جمهور قبلی ایران، محمود احمدی‌نژاد نیز پرداختند و توییت‌هایی را درباره وی منتشر کردند که در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

ahmadinejad 2ahmadinejQad1

آنچه که مسلم است، کاربران ایرانی در توییتر خودشان هستند، به دور از رفتارها و مناسبات سیاسی آنچه که می‌بینند را تحلیل و توییت می‌کنند. کاری که تیم رسانه‌ای رئیس جمهور می‌توانندبا بررسی دقیق این بازتاب‌ها مسیر آینده را هموارتر و تصمیمات را مبتنی بر خواسته‌های واقعی مردم اتخاذ کنند.