بررسی‌های جدید  نشان می‌دهد، ۸ درصد آمریکایی‌ها اخبار خود را در توییتر دریافت می‌کنند. این‌درحالی است که این عدد در فیس‌بوک ۳۰ درصد است. یعنی ۳۰ درصد مردم آمریکا اخبار خود را از طریق فیس‌بوک دریافت می‌کنند. البته بیشتر این مردم، افراد جوان و تحصیلکرده هستند که از طریق موبایل به این ابزارها دسترسی دارند.

اخبار توییتر

سوشیال‌مدیا – براساس مطالعه جدید مرکز تحقیقات پیو درباره رابطه بین شبکه‌های اجتماعی و اخبار، نیمی از ۱۶ درصد بزرگسالان آمریکا برای دریافت اخبار در شبکه‌های اجتماعی از توییتر استفاده می‌کنند.

براساس این مطالعه تفاوت دیگر کاربران فیس‌بوک و توییتر در راه مصرف اخبار است. در توییر، ۸۵ درصد کاربران اخبار را بر روی دستگاه‌های موبایل خود «حداقل گاهی اوقات» دریافت می‌کنند. اما این عدد در کاربران فیس‎‌بوک ۶۴ درصد است.

مصرف‌کنندگان اخبار در توییتر نسبت به فیس‌بوک جوان‌تر هستند. ۴۵ درصد آنها بین ۱۸ تا ۲۹ سال (در فیس‌بوک تنها ۳۴ درصد کاربران در این رنج سنی بودند) هستند و فقط ۲ درصد بالای ۶۵ سال هستند درحالی که این عدد در فیس‌بوک ۷ درصد است.

گزارش پیو براساس یک تحقیق از ۵ هزار بزرگسال آمریکایی (۷۳۵ کاربر توییتر و ۳ هزار و ۲۶۸ کاربر فیس‌بوک) انجام شده است. گزارش کامل آن را می‌توانید اینجا مطالعه کنید.

منبع:  mashable

اما سوال این است که بنظر شما این اعداد در کاربران ایرانی چطور است؟ چند درصد آنها اخبار را از طریق توییتر یا فیس‌بوک دریافت می‌کنند؟