کمتر از ۵ روز دیگر به آغازسال نو میلادی باقی مانده است.
همه ساله در آغاز سال نو،رهبر کاتولیگ های جهان طی مراسمی در واتیکان برای مسیحیان و مردم سراسر جهان  دعا می کند.
پاپ فرانسیس اول، امسال در این مراسم تجربه دنیای بهتر برای همگان را آرزو کرد و از خدا خواست که برای سرزمین محل تولد عیسی مسیح یعنی سوریه صلح به ارمغان آورد و صلح در خاورمیانه و آفریقا هم برقرار شود. وی  همچنین برای مسیحیان عراقی که مورد حمله تروریست ها قرار گرفته اند هم دعا کرد.
در این میان بنا به سنت، هر ساله مقامات سراسر جهان با آرزوی سالی بهتر تبریکات خود را به مسیحیان سراسر جهان ارسال می کنند.

سال ۲۰۱۴ در حالی آغاز می شود که بسیاری از مقامات ایران نیز طی پیام هایی جداگانه، آغاز سال نو میلادی و تولد حضرت مسیح را به رهبر کاتولیگ های جهان و  سایر مسیحیان ایران و جهان تبریک گفتند. نخستین پیام از رهبر انقلاب را به شرح ذیل مشاهده می‌کنید:

pic (2)

پس از آن، پیام تبریک حسن روحانی رئیس جمهور ایران به پاپ که در توییتر منتشر شد نیز یکی از پیام هایی بود که مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت.

pic (1)

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم به طور جداگانه در فیسبوک و توییتر آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت، که با استقبال عده زیادی از هواداران مواجه شد.

پیام تبریک آقای ظریف در توییتر:

pic (3)

متن تبریک سال نو میلادی ظریف در فیسبوک :

کریسمس.ظریف

در کنار تمام این تبریکات، کاربران ایرانی در رسانه های اجتماعی از جمله توییتر با آواتار و #کریسمس ، به پیشواز سال نو میلادی رفته اند و موضوعات مد نظر خود را با این هشتگ منتشر می کنند. نمونه ای از این پیام های کاربران:

pic (4)