کاربران فارسی زبان توییتر کمپین «اضافه کردن ایران به لیست کشورهای توییتر» را با معرفی هشتگ AddIranToTwitter# آغاز کردند.

add iran to twitter

کاربران ایرانی توییت‌های خود را به زبان فارسی و انگلیسی با هشتگ AddIranToTwitter# و رونوشت به اکانت توییتر دیک کسلتو (dickc) مدیرعامل توییتر اعتراض خود را نسبت به عدم وجود ایران در لیست کشورهای رسمی در توییتر نشان می‌دهند و به دنبال ترند کردن این هشتگ هستند.

این درحالیست که چند ساعت پیش مدیرعامل توییتر، در توییتی که از طریق حساب رسمی خود منتشر ساخته می‌گوید “مکالمه تلفنی خوبی در خصوص بازکردن دسترسی به توییتر در ایران با وزیر امور خارجه ایران، محمدجواد ظریف، داشته است”. وی هفته گذشته هم در پیامی به حساب حسن روحانی، پیامی در خصوص رفع فیلتر تویتر در ایران منتشر ساخته بود که خبرساز شده بود.

برخی از توییت‌های کاربران ایرانی در کمپین به شرح ذیل ارائه می‌شود:

1 2 3 4 5 6

گفتنی است، این کمپین کمتر از سه ساعت است که شکل گرفته است و تاکنون توییت‌های بسیار زیادی در همراهی و مشارکت در آن انجام شده است. به نظر می‌رسد، این کمپین از توییتر وارد سایر شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز شود. این درحالیست که توییتر در ایران فیلتر است و کاربران از طریق راه‌های گوناگون به آن دسترسی دارند.