شبکه‌های اجتماعی دیگر در انواع و اقسام ایجاد و گسترش یافته‌اند، یکی از آنها حوزه فیلم است. پادشاه سایت و شبکه اجتماعی فیلم دنیا حتما IMDB  است که بیشتر به پایگاه داده‌‌ای از فیلم‌ها و مسائل مرتبط با آن است. حال سرویساجتماعی جدیدی با عنوان مولی (movly) رقیبی برای آن با رویکرد جدید وارد عرصه رقابت شده است.

مولی ترکیب از سه ساختار است: سرویس شبکه اجتماعی، تکامل ژنوم ( تغییرات در ساختار یا اندازه در طول زمان) و پایگاه داده فیلم‌ها و بازیگران

rsz_movli

همانطور که از شکل فوق پیداست، شعار مولی، دیدن فیلم‌هایی است که شما آن‌ها را دوست دارید و در حال حاضر اطلاعات بیش از یک میلیون فیلم و ۳ میلیون بازیگر در این سایت موجود است. البته با طعنه اشاره کرده است که در کمتر از ۵ ثانیه نیز می‌توانید ثبت‌نام کنید.

شاید مهمترین تفاوت مولی با سایرین در این است که رتبه‌بندی فیلم‌ها علاوه بر امتیاز کاربران براساس شبکه دوستانتان نیز برایتان مشخص می‌شود. بخصوص که قابلیت رتبه‌بندی فیلم‌های زبان‌های مختلف از جمله فارسی نیز وجود دارد. در بخش فارسی نیز فیلم‌های مطرح ایرانی که در دنیا صدا کردند حضور دارند. شاید مهمترین جایی باشد که بتوانید براساس ویژگی‌های مختلف از جمله رتبه در IMDB، سال تولید، ژانر، زبان، رتبه کاربران، جوایز و غیره فیلم مورد علاقه خود را پیدا کنید و به لیست فیلم‌های خود اضافه کنید.

مولی براساس سه فعالیت اساسی شامل تعامل اجتماعی کاربران اطراف فیلم، دسترسی به اطلاعات فیلم و گرفتن توصیه‌ها از طرف کاربران شکل گرفته است.

برای شروع کافی است وارد سایت مولی شوید.