حساب رسمی اینستاگرام عکسی از برج آزادی را در اکانت خود بازنشر داد. عکسی که در هنگام نوشتن این پست بیش از ۹۸ هزار بار لایک شده است.

اینستاگرام ایران

به گزارش رسانه‌های اجتماعی، اکانت رسمی اینستاگرام عکس‌ها و مناطق زیبای جهان را معرفی می‌کند و این بار گویا نوبت به ایران و برج آزادی بود که در این اکانت معرفی شود.

عکس برج آزادی توسط کاربری با عنوان dmcruz در اینستاگرام قرار گرفته و اینستاگرام آن را بازنشر کرده است. اینستاگرام به طور مشروح در وبلاگ خود درباره برج آزادی و ایران مطلب نوشته است.  این پست در هنگام نوشتن این مطلب بیش از ۸۰۰ نظر داشت.

iran

اینستاگرام در شرح عکس خود آورده است:

برج آزادی در ورودی غربی تهران، ایران واقع شده و نماد‌ی‌ترین بناء شهر است. متشکل از ۸ هزار بلوک سنگ مر مر سفید که منطقه‌ای در اصفهان استراخ شده است. هزینه ساخت این برج توسط گروهی متشکل از ۵۰۰ کارخانه‌دار ایرانی تامین شد. ساخت این برج در سال ۱۹۷۱ به مناسبت سالگرد جشن‌های ۲۵۰۰ ساله امپراطوری پرشین به پایان رسید. این برج ابتدا با عنوان برج شهیاد (شهیاد آریامهر) به معنی یادبود پادشاهان نام‌گذاری شد که «آزادی» بعد از انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ به روی آن نام‌گذاری شد.

برج در وسط میدان معروف آزادی تهران واقع شده است که محل بسیاری از تظاهرات منجر به انقلاب ایران در ۱۲ دسامبر ۱۹۷۹ بود. با تاریخ غنی که آن را احاطه کرده، برج آزادی بخشی از یک مجموعه فرهنگی از جمله یک موزه در زیر این بناء است.

اینستاگرام ایران

گفتنی است، اینستاگرام اپلیکیشن موبایلی برای عکاسی است که حال تبدیل به یک شبکه اجتماعی عکس تحت موبایل شده است. این اپلیکیشن محبوب ابتدا در سال ۲۰۱۰ در نسخه iOS و بعد اندروید عرضه شده و هم‌اکنون کاربران از طریق وب نیز می‌توانند عکس‌ها و پروفایل‌های ایسنتاگرامی را مشاهده کنند. فیس‌بوک سال گذشته اینستاگرام را به ارزش یک میلیارد دلار خرید.