اینستاگرام لحظاتی پیش رویداد مطبوعاتی خود را در شهر نیویورک آغاز کرد تا آخرین ابزارهای خود را به رسانه‌ها و کاربران خود معرفی کند.

اینستاگرامسوشیال مدیا – کیوین سیستورم مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران اینستاگرام در این مراسم اعلام کرد، اینستاگرام قابلیت ارسال پیام خصوصی (Direct Message) و گروهی را برای دوستان (نه دنبال‌کندگان) را اضافه کرده است. شما در پیام خصوصی و گروهی می‌توانید عکس و ویدیوهای خود را برای دوستانتان (نه دنبال‌کندگان خود) به طور خصوصی ارسال کنید.

هنگامی که اینستاگرام خود را آپدیت کردید، در گوشه بالا سمت راست آیکون آن همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید ظاهر می‌شود که از آنجا می‌توانید پیغام‌های خصوصی دریافت شده را مشاهده کنید. همچنین گزینه مستقیم برای ارسال پیغام خصوصی وجود دارد.

برای ارسال پیام گروهی شما باید اسامی کسانی که با آنها دوست هستید را اضافه کنید. یعنی کسانی که هم شما آن‌ها را دنبال می‌کنید و هم آنها شما را دنبال می‌کنند و ارتباط‌تان دوطرفه است. برای ارتباط یک طرفه یعنی دنبال‌کنندگانتان تنها این امکان فراهم نیست.

Instagram-directسیستورم می‌گوید، نیمی از کاربران اینستاگرام، روزانه از آن استفاده می‌کنند و در سال‌های گذشته به شدت رشد داشته‌ایم. ما در سه سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر جذب کرده‌ایم که تنها ۸۰ میلیون از آن در سال ۲۰۱۳ بوده است.

اینستاگرام ۵ برای آی‌او‌اس را می‌توانید از اینجا و برای اندروید را از اینجا دانلود کنید.

منبع: Mashable و instagram