نکاتی برای اینستاگرام پست‌هایی است که مهارت‌ها و نکات اینستاگرام را برای شما مرور می‌کند. این نکات بیشتر برای کاربرانی کاربرد دارد که تازه با اینستا آشنا شده اند. در این مطلب شیوه بلاک کردن افراد، خصوصی‌سازی عکس‌ها، تغییر رمز عبور و بازیابی آن و قراردادن عکس آواتار آموزش داده می‌شود. مطلب شماره یک این بخش را اینجا ببنید.

۱-      بلوکه کردن افراد:

اگر می‌خواهید از فعالیت‌های دوستانتان مطلع باشید واجازه ندهید که عکس‌های شما را ببینند،آنها را بلوکه کنید! به این صورت که از روش‌های گفته شده در مطلب قبلی، از جمله روش جستجو،  به پروفایل آنها رفته و روی آیکون فلش که در بالای صفحه سمت راست قراردارد، ضربه بزنید. پیامی مبنی بر اینکه او را بلوکه کنید، نشان داده می‌شود.

 BlockUser

با لمس گزینه Block user  پیامی برای تایید از شما می‌پرسد، که با انتخاب گزینه Yes I’m sure بلوکه انجام می‌شود.

Questions

۲-      خروج از بلوکه:

برای آزاد کردن افرادی که بلوکه کرده‌اید به سراغ  پروفایل آنها رفته و مراحل فوق را دنبال کنید. سپس روی گزینه Unblock ضربه بزنید.

نکات مهمی که بایستی در این مورد به یاد داشته باشید:

–          اگر شخصی شما را بلوکه کرده باشد و بخواهید عکس‌های او را دنبال کنید، پیام ” هنوز پستی منتشر نشده” به شما نشان داده می‌شود.

–          کاربرانی که بلوکه می‌شوند، هیچ پیامی از طرف شخص بلوک کننده نمی‌گیرند، بنابراین نگران بلوکه کردن نباشید.

–          یادتان باشد که می‌توانید راه حل بهتری داشته باشید. اگرعکسی برایتان مهم و شخصی است، می‌توانید با تنظیمات روی عکس اشتراک گذاشته شده، آن را شخصی کنید تا هر کسی که مایل به دیدن عکس است، اول درخواستی به شما بفرستد و با تایید شما آن را ببیند.

–          ذکر این نکته لازم است که شخص بلوکه شده، می‌تواند با حساب کاربری جداگانه عکس هایتان را ببیند. بنابراین راه حل بهتر همان شخصی سازی عکس است.

۳-      خصوصی‌سازی عکس:

به قسمت تنظیمات پروفایل خود رفته و ویرایش پروفایل (Edit your profile) را لمس کنید.

EditProfile

در صفحه ویرایش پروفایل، گزینه Posts are private را تیک بزنید.

PostsPrivate

سوالی مبنی بر اطمینان شما پرسیده می‌شود، که با انتخاب گزینه Yes I’m sure خصوصی‌سازی اعمال می‌گردد.

۴-      تغییر رمز عبور:

رمزعبور یادتان رفته است؟ روی Sign in رفته و لینک Forgot Password? را لمس کنید.

 در صفحه بعد دو گزینه وجود دارد:

SignHelp

  • Username or Email : این گزینه به شما این امکان را می دهد که با استفاده ازایمیل یا نام کاربری، رمزعبور جدیدی برای اکانت خود تایین کنید. با ضربه آن، به صفحه بعدی رفته که دو گزینه را به شما نشان می دهد.

ResetPassword

–        Send a Password Reset Email : با انتخاب این گزینه، به ایمیل شما لینکی برای تغییر رمز عبور فرستاده می‌شود. به ایمیلتان مراجعه کرده و روی لینک فرستاده شده کلیک  کنید. با کلیک لینک، به اینستاگرام رفته و رمزعبور جدید خود را وارد کنید.

–           Connect with Facebook : این گزینه امکان تغییر رمزعبور با فیسبوک را به شما می‌دهد. با انتخاب این گزینه وارد پروفایل فیسبوک شده و اقدام به تغییر رمز عبور کنید. البته از قبل بایستی در پروفایل فیسبوک  خود وارد شده باشید.

  • Reset using Facebook : با انتخاب این گزینه به فیسبوک رفته و وارد پروفایل خود می‌شوید. به محض ورود، صفحه  اینستاگرام نشان داده شده که اجازه تغییر رمز به شما داده می‌شود. پس از نوشتن رمز جدید دکمه  Reset Password را انتخاب کنید. 
  • وب سایت اینستاگرام : روش سوم از طریق وب سایت اینستاگرام است. روی دکمه Log in کلیک کرده، وارد صفحه ورود می‌شوید.روی لینک Forgot Password? کلیک کنید. وارد صفحه  Reset Password  شده ایمیل یا نام کاربری و کد امنیتی را نوشته و دکمه Reset Password کلیک کنید.

 

website

 به جهت امنیت پروفایلتان توصیه می‌شود به صورت دوره ای رمز عبور خود را تغییر دهید. برای این کار پس از ورود به بخش تنظیمات، گزینه Edit your profile را انتخاب کنید. در این صفحه گزینه Change Password را انتخاب کنید.

ChangePassword

در صفحه تغییر رمز، سه بخش وجود دارد:

ChangePassword2–          Current password : در این قسمت رمز عبور فعلی خود را بنویسید.

–          New password : در این قسمت رمزعبور جدید را بنویسید.

–          New password,again : در این قسمت رمزعبور جدید را دوباره بنویسید.

در آخر دکمه ذخیره (Save) را انتخاب کنید.

۵-      تعیین و تغییر آواتار (تصویر پروفایل):

 به تصاویر کوچکی که زیر نام کاربری شما در تمامی پست‌ها ظاهر می‌شود، آواتار می‌گویند. از راه‌های مختلفی  می‌توانید آوارتا خود را انتخاب کنید. پس از ورود به پروفایل، به بخش تنظیمات رفته سپس روی آیکون سه نقطه در گوشه  بالای سمت راست صفحه کلیک کنید. در صفحه گزینه‌ها (OPTIONS)، گزینه Change Profile Picture را انتخاب کنید.

Account

پنجره کوچکی بازشده که شامل چندین بخش زیر می باشد:

ProfilePicture

–          Remove Current Photo: اگر از قبل عکسی داشته اید، این گزینه آن را حذف می کند.

–          Take Photo: با انتخاب این گزینه می توانید با دوربین گوشی عکس گرفته و همان لحظه آن را به عنوان آواتار بگذارید.

–          Choose from Library: با انتخاب این گزینه امکان انتخاب عکس از کتابخانه‌های عکس گوشی (مانند گالری عکس و …) وجود دارد.

–          Import from Facebook: با انتخاب این گزینه به فیسبوک متصل شده و آواتارفیسبوکتان برای اینستاگرام نیز در نظر گرفته می‌شود.

–          Import from Twitter: با انتخاب این گزینه به توییتر متصل شده و آواتارتوییترتان برای اینستاگرام نیز در نظر گرفته می‌شود.

در پست‌های بعدی نکات بیشتری درباره اینستاگرام به شما خواهیم گفت.