اپلیکیشن به اشتراک گذاری عکس و فیلم اینستاگرام هم از امروز یک‌شنبه در بیشتر سرویس‌دهنده‌های اینترنت ایران فیلتر شده است.

اینستاگرام سوشیال مدیا– اپلیکیشن و وب سایت اینستاگرام از امروز برای کاربران داخل ایران فیلتر شده است.  این در حالی است که هنوز ۱۰ روز از فیلترکردن اپلیکیشن وی‌چت نگذشته است. خبرگزاری خبرآنلاین نیز فیلتر شدن اینستاگرام را تایید کرده است.

13-12-29-94844Untitled-2تا این لحظه دلایل فیلترینگ و مصادیق مجرمانه اینستاگرام از سوی کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه اعلام نشده است.گویا دامنه فیلترینگ علاوه بر وب سایت‌ها بر اپلیکیشن‌های موبایل نیز شدت گرفته است.

به‌روز‌رسانی ۱: این‌درحالیست که به گزارش آی‌تی‌ایران یک منبع مطلع در کارگروه تعیین مصادیق گفت که سایت اینستاگرام فیلتر نشده است.

وی خاطر نشان کرد : اینستاگرام فیلتر نشده و البته چنین موضوعی به ما گزارش شده که احتمال دارد یک مشکل فنی باشد.

به‌روزرسانی۲: یک منبع آگاه به فارس گفت:سرویس اینستاگرام مسدود نشده و محدودیت در دسترسی به این سرویس ناشی از مشکل فنی است.

به‌روزرسانی۳: به گزارش آی‌تی‌آنالیز شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد، اینستاگرام بزرگترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس جهان ، فیلتر نشده است.

به‌روزرسانی۴: بالاخره بعد از کشمکش‌های فراوان گویا اینستاگرام که از بامداد دیشب فیلتر بود در ساعت ۱۵ به طور کامل رفع فیلتر شده است و کاربران ایرانی به آن دسترسی دارند.