عباس ملک‌حسینی: آپلود کردن تمام تصاویرتان در یک فضای آنلاین،جهت ذخیره آنها در یک فضای امن، حرکت چندان جالبی نیست، چرا که شاید شما بخواهید از یک رسانه اجتماعی دیگر استفاده کنید و یا بخواهید پروفایلتان را پاک کنید.

شما باید مطمئن شوید که آلبوم‌ها و تصاویری که در آنها هستید (tagged) بعد از سالها به راحتی قابل دسترس هستند. از آنجا که باید اطلاعات علاوه بر فضای آنلاین در هارد آفلاین نیز ذخیره شود. ما به شما استفاده از این ۶ ابزار را برای دانلود تصاویری که تگ شده‎اید پیشنهاد می‌کنیم:

۱- Social Folders (رایگان تا سقف دانلود ۲۰۰۰ فایل)

همگام سازی بین تمام تصاویر فیسبوک، فلیکر، فوتوباکت، گوگل درایو، توییتر، اینستاگرام، پیکاسا و … با یک پوشه در دسکتاپتان. می توانید از سوشال فولدرز برای انتقال تصاویرتان از یک وبسایت به وبسایت دیگر و همچنین ارسال و دریافت آنها با دوستانتان، استفاده کنید.

۲- Pick & Zip (رایگان)

دانلود تمام آلبومها، تصاویر و ویدئوهایی که در فیسبوک در آنها تگ شده اید. شما می توانید جنس رسانه ای که می خواهید دانلود شود را انتخاب کنید و در قالب فایل های .zip و یا .PDF ذخیره کرد.

۳- Facebook2Zip (رایگان)

بسیار ساده! با حساب کاربری فیسبوکتان وارد شوید، سپس تصاویر خودتان را انتخاب کنید، در صورت تمایل می توانید آلبومهای دوستانتان را نیز انتخاب کنید، سپس آنها را در قالب یک فایل .zip دانلود کنید.

۴- یک دستورعمل از سایت IFTTT (رایگان)

حتما نیازی نیست تصاویری که در آنها تگ شده اید را دانلود کنید، بلکه می توانید هرجا که خواستید آنها را منتقل کنید! هرزمانی که یک تصویر به فیسبوکتان اضافه شد و یا تگ شدید، سایت IFTTT آن را به دراپباکستان ارسال می کند. این دستور العمل جالبی باید باشد! دستورالعمل های دیگری برای انتقال فایلهایتان نیز می تواند انتخاب کنید.

۵- افزونه Move Your Photos  (رایگان)

این افزونه با انتقال تصاویر شما در فیسبوک به فضای گوگل پیکاسا آنها را به گوگل+ تان منتقل می کند. شما می توانید این تصاویر را به راحتی با هرکدام از حلقه هایتان که خواستید به اشتراک بگذارید و یا حتی آنها را دانلود کنید.

۶- اکستنشن Photolive (رایگان)

اسکتنشنی برای مرورگرهای کروم، فایرفاکس، سافاری و اپرا برای دانلود تصاویر خودتان و یا دوستانتان. یکی از علل محبوبیتش عدم نیاز به ساختن حساب کاربری بوده و فقط با زدن دکمه دانلود ، تصویر مربوطه دانلود می شود!

اما اگر هیچ کدام از روش های ذکر شده برای شما جذاب نبود شما به راحتی می توانید با باز کردید یک عکس در فیسبوک و کلیک کردن روی گزینه تنظیمات (Options) و سپس دانلود (Download) تصویر مورد نظر را در بهترین کیفیت دانلود کنید.

 منبع