فیس‌بوک تایید کرده است که  مسینجرفیس بوک برای ویندوز بسته خواهد شد، ما به اطلاعات مشابهی در مورد مسینجر فیس بوک در مرورگر فایرفاکس دست یافتیم. به نظر می‌رسد که این شرکت دیگر علاقه‌مند به توسعه اپلیکیشن‌ها برای کامپیوترهای رو میزی نیست.

3-5-2012selection008

اولین نشانه ازاین واقعیت ناشی می‌شود که فیس بوک مسینجر خود را از صفحات فایرفاکس بیرون کشیده است و صفحه مشابه آن یعنی Help Center ( مرکز راهنمایی) هر دو درحال حاضر پیغام خطا را نشان می‌دهند. اگر هنوز از add-on بهره می‌برید، و یا هر فردی که مجدد اقدام به آپلود از طریق

 add-ons.mozila.org نماید، پیغام پایان پشتیبانی در بالای اپلیکیشن‌هایی مانند مسینجر فیس بوک برای ویندوز ظاهر خواهد شد.

مسینجر فیس بوک

 «متاسفیم، اما ما دیگر نمی توانیم مسینجر فیس بوک را برای فایرفاکس پشتیبانی کنیم و فعالیت آن در سوم مارس ۲۰۱۴ متوقف خواهد شد». این پیام در بالای نرم افزار ظاهر می‌شود« واقعا از شما به دلیل استفاده از مسینجر برای دسترسی به دوستانتان قدردانی می‌کنیم و می‌خواهیم به شما اطمینان بدهیم که می‌توانید همچنان قابلیت چت را حفظ کرده و تمام پیام‌های خود را از این طریق مشاهده کنید:

بازهمین لینک « بیشتر بدانید» کاربران را به صفحه پیام‌های عمومی در Help Center فیس بوک هدایت خواهد کرد که تنها بخش‌های مربوط آن، این است که چگونه مسینجر فیس بوک را برای ویندوز و فایرفاکس حذف کنید. این تصمیم به معنی آن است که فیس بوک دیگر هیچ اپلیکیشنی را برای کامپیوترهای رومیری ارایه نخواهد کرد.

در حالی که یک بار در این باره صحبت شد که مسینجر فیس بوک به OSX خواهد آمد، چنین حرکتی در حال حاضر بسیار بعید به نظر می‌رسد. حداقل در حال حاضر، فیس بوک به احتمال زیاد بر روی تلفن‌های همراه متمرکز است؛ هرچند اگر روزی این شرکت اپلیکیشنی را برای پلت فرم‌ها تهیه کند که زیرمجموعه کامپیوترهای رومیزی را پوشش دهد، تلفن همراه و وب ( مانند ویندوز۸، گوگل کروم OSو فایرفاکس OS) از این اقدام متعجب نخواهیم شد .

موزیلا و فیس بوک به طور رسمی مسینجر فیس بوک را در دسامبر سال ۲۰۱۲ برای فایرفاکس راه‌اندازی کردند و با این حساب تا زمان بسته شدن آن، کمتر از پانزده ماه فعال بوده است. فیس بوک با تبلیغ اینکه این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد ازطریق پیام‌های فوری(IM) دوستان خود را در هر نقطه از وب بیابید به جذب کاربران پرداخت درحالیکه موزیلا نیز از داشتن چنین شریک بزرگی برای آغاز بکار رابط کاربردی برنامه‌نویسی (API ) اجتماعی خود برای وب خشنود بود. با این حال وقتی مرورگرهای کامپیوترهای رومیزی باز می‌شود، فیس بوک یک بار دیگر به همه کاربران تذکر خواهد داد.

منبع: thenextweb