فیس بوک در روزنامه ایران دولتهمانطور که در شکل مشاهده می‌کنید، تیتر یک امروز روزنامه ایران درباره فیس‌بوک است و این اولین بار هم نیست که فیس‌بوک تیتر یک این روزنامه می‌شود. فیس‌بوکی که در ایران فیلتر است و گویا تلاش‌های بسیاری برای رفع فیلتر آن در حال انجام است. روزنامه ایران در این مطلب  که ببررسی قضایی عضویت در فیس‌بوک و رفع فیلتر آن پرداخته،  آورده است:

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز بر مجرمانه نبودن عضویت در فیس بوک صحه گذاشت. به گزارش ایران، حجت‌الاسلام امیر شهریاری طی سخنانی در نشست خبری روز گذشته خود با یادآوری این‌که کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، استفاده از فیس‌بوک را محدود شمرده است، اظهار داشت: « گفته نشده عضویت در فیس‌بوک جرم است، بلکه کاری که فیس‌بوک می‌کند جرم است.» به گزارش ایران، شهریاری تأکید کرد: « ما با شبکه فیس‌بوک مخالف نیستیم، بلکه با ساماندهی اطلاعاتی که علیه کشور انجام می‌گیرد، مخالفیم.» وی در توضیح سخنان خود گفت: «یکی از تهدیدهایی که در فیس‌بوک وجود دارد اطلاعات ملی است که در اختیار شبکه‌های جاسوسی نظام سلطه قرار می‌گیرد.»
این نخستین بار نیست که یک مقام قوه قضائیه درباره وضعیت حقوقی این شبکه اجتماعی و عضویت در آن اظهار نظر می‌کند. پیش‌تر محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه نیز در پنجاه و یکمین نشست خبری خود درباره رفع فیلتر فیس‌بوک، رفع فیلتر این شبکه اجتماعی را منوط به رفع جرائم و مصادیق مجرمانه آن دانسته و گفته بود: «اگر مصادیق مجرمانه در آن رفع شود می‌توان آن را رفع فیلتر کرد».
موضوع رفع فیلتر فیس بوک به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی که میلیون‌ها نفر از مردم کشور باوجود فیلتر بودن عضو آن هستند که از نخستین روزهای شروع کار دولت مطرح شد. خاصه آن‌که شماری از اعضای دولت نیز در آن عضو بودند و کاربران دولت در پیام‌ها و کامنت‌های فیس بوکی خود با مطرح کردن موضوع از منظر حقوق شهروندی از آن‌ها می‌خواستند موضوع رفع فیلتر فیس بوک را دنبال کنند به همین دلیل دولتمردان در زمان‌های مختلف با جرم ندانستن عضویت در فیس بوک اعلام کردند که موضوع رفع فیلتر فیس بوک را از مجاری قانونی پیگیری می‌کنند. پیگیری که از نخستین روزهای آذرماه موضوع را روی خط داغ برخی رسانه‌های مخالف این موضوع قرار داد. زیرا محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری با شش وزیر عضو کمیته تعیین مصادیق جرائم رایانه‌ای جلسه برگزار کرده بود. جلسه‌ای که فاطمه رهبر، عضو کمیسیون اصل نود مجلس با این عنوان که «دولت در حال بررسی رفع فیلتر فیس بوک است» آن را رسانه‌ای کرد و
بعد از ظهر همان روز صادق با تأیید خبر، هماهنگی بیشتر دستگاه‌های ذیربط در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت را محتوای جلسه برگزار شده اعلام کرد و رفع فیلتر شبکه اجتماعی مورد بحث را به مسیرهای قانونی‌اش ارجاع داد. با این وجود این گمانه که «دولت در حال بررسی رفع فیلتر فیس بوک است» سبب شد که برخی رسانه‌ها انرژی مضاعفی را برای تأکید بر نظر مخالف خود صرف کنند و با رمز گشایی از پشت پرده شبکه‌های اجتماعی از شورای عالی فضای مجازی بخواهند زیر بار رفع فیلتر فیس‌بوک نرود. پس از این بود ‌که دو روز پیش علی طاهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تدوین یک لایحه درباره فیس بوک خبر داد و گفت: «شنیده‌ایم که دولت در حال بررسی رفع فیلتر فیس بوک است و شاید بخواهد برای رفع فیلتر فیس بوک لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد.»؛ شنیده‌ای که هنوز هیچ یک از مسئولان دولتی درباره آن اظهار نظر نکرده‌اند. رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه که عضو شورای عالی فضای مجازی نیز می باشد با ستودن همدلی و همبستگی اعضای این شورا در دولت یازدهم گفت: خوشبختانه در دولت جدید اتفاقات خوبی در شورای سیاستگذاری فضای مجازی رخ داده که بزودی تصمیمات مهمی نیز در زمینه شبکه اجتماعی ملی اتخاذ خواهد شد.