مرضیه افخم در فیس بوک

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه درباره صفحه‌ای که در فیس‌‎بوک به اسم وی ایجاده شده دیروز عصر به ایسنا، گفت: «من صفحه‌ای ندارم و متعاقب ایجاد این صفحه، پیگیر اقدامات حقوقی برای بستن صفحه فیسبوکی که به نام من ایجاد شده است، هستم.»

به گزارش رسانه‌های اجتماعی، این در حالی است که بعد از انتشار این مصاحبه، این صفحه برای ساعاتی از دسترس خارج شد (امکان عدم انتشار یا Unpublish را فعال کردند) و دوباره با کاور جدید و محتوای تند – انتقادی و خارج از عرف دیپلماتیک در ساعت ۲ بامداد امروز مشغول به فعالیت کرد.

اگر نگاهی به لیست موجود صفحه پایگاه اطلاع رسانی دولت تدبیر و امید در فیس‌‎بوک بیاندازید کاملا پیداست که تمام صفحات جعلی در یک بازه زمانی ایجاد (۱۹ الی ۲۰ آگوست) و بعد به گروه اضافه شده‌اند.

آنچه که مسلم است، تاکنون صفحات محمدجواد ظریف، اسحاق جهانگیری، بیژن نام‌دار زنگنه، حسام‌الدین آشنا و مشاوران رسمی حسن روحانی به صورت رسمی فعال هستند و مابقی جعلی.

تا زمانی که روابط‍‌عمومی وزارت‌خانه‌ها و نهادریاست‌جمهوری دراین باره اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق انجام ندهند. همچنان شاهد فضای ملتهب رسانه‌ای در این زمینه هستیم که هر روز تایید و تکذیب می‌شود.