یکی از چالش‌های اساسی شبکه‌های اجتماعی، بحث اکانت‌های جعلی است که روز به روز زیاد می‌شود. یکی از راه‌حل‌هایی که تاکنون در توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی وجود داشت، تایید حساب‌های رسمی توسط خود شبکه بود.

به گزارش اتاق خبر فیس‌بوک، این شبکه اجتماعی در تاریخ ۲۹ می ۲۰۱۳ دکمه صفحه یا پروفایل تایید شده را فعال کرد.

 زمانی که شبکه‎های اجتماعی به اوج فعالیت خود رسیدند و هم زمان سیاست‎مداران، بازیگران، خواننده‎ها و … در این شبکه‎ها عضو شدند حساب‎های کاربری و صفحات غیر رسمی بسیاری از این افراد یا برندها ساخته شد. در ابتدا توییتر با اضافه کردن دکمه حساب کاربری تایید شده به هواداران این افراد یا برندها حساب کاربری رسمی را اعلام کرد. به دنبال آن پینترست و گوگل پلاس این روند را ادامه دادند.

در این دو سال اخیر فیسبوک با تغییرات هرچند جزئی که انجام داده ماهیت شبکه اجتماعی خود را بر دیگران بیشتر روشن کرده و با اضافه کردن دکمه دنبال کردن (Follow) لزوما برای افراد حقیقی پروفایل و برای افراد حقوقی (برندها) صفحات را در نظر گرفت. با این وجود بسیاری از افراد مثل باراک اوباما مجبور به ادامه فعالیت از طریق صفحه شخصیشان شدند.

جستجو برای صفحه تیم بارسلونا

از این پس برای پیدا کردن صفحات رسمی افراد و برندها می‎توان از این دکمه کوچک آبی رنگ کمک گرفت و همچنین نحوه ارسال گزارش صفحات و پروفایل‎های مشابه غیر واقعی را از اینجا می‎توانید مشاهده کنید.

در نظر داشته باشید که فعلا مسئولان فیسبوک برای تایید هویت صفحه واقعی و غیرواقعی اقدام می‎کنند و هیچ جایی برای درخواست دکمه حساب کاربری تایید شده وجود ندارد.