پس از آشنایی با تاریخچه اینستاگرام و ساخت اکانت در آن به سراغ افکت‌های اپلیکشن اینستاگرام می رویم. همانطور که می دانید از دلایل موفقیت اینستاگرام، افکت‌های متعدد آن است که حال و هوایی دیگر به عکس‌ها می‌ دهد. این افکت‌ها یا فیلترها، جلوه های آماده ای هستند که حالت عکس‌ها را تغییر داده و طبق اصول عکاسی، فرمول خاص خود را دارند. وقتی یک عکس را به برنامه وارد کرده یا با خود برنامه عکس می‌گیرید، بلافاصله صفحه ویرایش پدیدار می‌شود. در این صفحه، می‌توانید هر یک از فیلترهای زیر را به کار گرفته و کادرهای مختلفی را دور عکس‌ها ایجاد کنید یا عکس‌ها را بچرخانید.

Amaro

این افکت نور اضافه‌ای به عکس شما می‌دهد. این نور بیشتر در مرکز تصویر متمرکز است. هرچه عکس شما تاریک‌تر باشد، قدرت این فیلتر را بیشتر احساس خواهید کرد. هنگامی که می‌خواهید ظاهری قدیمی به عکس خود بدهید افکت مناسبی است. انتخاب این افکت برای عکستان مانند این است که عکس به مدت طولانی جلوی نور آفتاب مانده است.

Amaro

Rise

 این افکت درخشش خاصی به عکس می‌بخشد و بازتاب نور را در عکس ملایم‌تر می‌کند. یک طیف رنگ زرد را درعکس می‌بینید. هنگامی که تصویری بسیار نزدیک از فردی تهیه کرده‌اید این افکت می‌تواند استفاده کنید. مخصوصا اگر فرد روی صورت خود جوش داشته باشد می‌تواند کمی صورت آن را بهتر نشان بدهد.

Rise

Hudson

هنگامی که در فضای باز عکاسی می‌کنید با انتخاب این افکت رنگ های پس زمینه را کم رنگ کرده و حالتی خنک در عکس اعمال می‌کنید و از گرمای عکس کاسته می‌شود. عکس می‌تواند در یک روز پاییزی گرم گرفته شده باشد اما با این افکت به نظر برسد که یک روز سرد زمستانی است.

hudson

X-Pro ll
این افکت رنگ تصاویر شما را پرشورتر می‌کند و به عکس‌ها گرمای خاصی می‌بخشد. هنگامی که رنگ‌های تند و قدرتمندی در عکس حضور داشته باشد این افکت فوق العاده عمل می‌کند. توصیه می‌شود در انواع مختلف عکس یا برای پرتره‌های پیچیده از آن استفاده کنید.

XProII

Sierra
این افکت تصاویر را ملایم‌تر می‌کند. اما بر خلاف افکت Rise، حالتی رنگ پریده به عکس می‌بخشد. هنگامی که می‌خواهید عکس‌های شما از طبیعت و محیط‌های باز، آرامش بخش جلوه کند بسیار کارآمد است.

Sierra

Lo-Fi

می‌خواهید از غذای خود عکس گرفته و آن را به دلچسب ترین شکل ممکن به دوستانتان نشان دهید. این افکت به کمک شما می‌آید و رنگ‌های زنده و پرجلوه ای را در تصاویر به وجود می‌آورد.

Lo-fi

Earlybird

این افکت عکس‌ها را رنگ پریده و اندکی تار می‌کند و به آن ظاهری قدیمی‌تر از آنچه که هست می‌بخشد. برای وقتی که می‌خواهید حالتی یکنواخت به رنگ‌های درون عکس خود ببخشید بسیار مناسب است.

Earlybird

Sutro

هنگامی که می‌خواهید حالتی خوفناک به تصاویر ببخشید می‌توانید از این افکت استفاده کنید.این افکت حالتی دودی به تصاویر می‌بخشد. در واقع با تاکید بر روی رنگ‌های ارغوانی و قوه‌ای محقق می‌شود.

Sutro

Toaster

این افکت مرکز عکس شما را برشته می‌کند و کمی به آن حالت قدیمی می‌دهد. هنگام عکاسی از رویدادهایی که در غروب خورشید رخ می‌دهند. هنگامی که شما می‌خواهید در عکس روی یک شی ء یا موضوع تمرکز کنید و آن را در مرکز قاب عکس مورد توجه قرار دهید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

toaster

Brannan

هنگامی که عکس شما از سایه‌های زیاد و قدرتمندی برخوردار باشد این افکت به کمک شما آمده و ته رنگ مایل به خاکستری به عکس می‌بخشد و به آن حالتی تاریک‌تر می‌دهد.

Brannan

Inkwell
هنگامی که سایه و نور عکس چشمگیر باشد به کمک این افکت می توانید عکس‌ها را سیاه و سفید کنید.

inkwell

Hefe

این افکت ساختاری مشابه با Lo-Fi دارد، با این تفاوت که رنگ‌ها را چندان دراماتیک نمایش نمی‌دهد. هنگامی که می‌خواهید رنگ‌های عکس خود را پر جنب و جوش تر جلوه دهید به کار می آید.

Hefe

Valencia
هنگامی که می‌خواهید تصاویر خود را آنتیک و قدیمی کنید یا مثل اینکه عکس را در دهه ۸۰ میلادی گرفته‌اید، این افکت کمکتان می‌کند که تصاویر را کمی رنگ پریده جلوه دهید.

valencia

Nashville

هنگامی که می‌خواهید به تصاویر خود حالتی نوستالژیک ببخشید، این افکت به عکس‌های شما حسی خوب و گرم می‌بخشد و برای محقق کردن جادوی خود از کمی پس زمینه صورتی استفاده می‌کند.

nashville

۱۹۷۷

این افکت همان طور که از عنوان این افکت هم مشخص است، تصاویر شما را با اعمال نور بیشتر و رنگ پریده کردن، به دهه ۷۰ میلادی می‌برد. هنگامی که می‌خواهید ظاهری قدیمی به عکس ببخشید کارایی فوق العاده‌ای دارد.

1977

Kelvin

این افکت با روشنایی بخشیدن به تصاویر به آن‌ها حس سرزندگی می‌بخشد و به صورت کلی حالت سرخی درخشانی را در عکس اعمال می‌کند. هنگامی که می‌خواهید به عکس خود حسی گرم و خوب بدهید عالی است.

Kelvin

Walden

هنگامی‌که تصاویر شما پررنگ و پر نور می‌باشد یا وقتی از نوزادان تازه متولد عکس می‌گیرید، می‌توانید از این فیلتر استفاده کنید. این فیلتر نوری زرد رنگ، عجیب، جالب و لذت بخش به عکس ها می‌بخشد.

walden

 منبع