عماد پورشهریاری: نسخه دوم فیلم «بازی‌های گرسنگی» با عنوان «بازی‌های گرسنگی: آتش گرفتن» با نزدیک به ۱۲٫۸ میلیون نفر طرفدار در فیس‌بوک و توئیتر محبوب‌ترین فیلم تعطیلات سال ۲۰۱۳ در رسانه‎های اجتماعی بود، با این حال این فیلم نتوانست با رکورد سال گذشته «گرگ و میش» که بیش از ۳۷٫۴ میلیون طرفدار داشت رقابت کند.

katniss-everdeen-the-hunger-games

به گزارش ANI، نتایج یک تحلیل در مورد محبوبیت فیلم‌های دوران تعطیلات (از عید شکرگزاری تا سال نو) نشان می‌دهد که محبوبیت «آتش گرفتن» در مقایسه با طرفداران قسمت دوم «گرگ و میش: سپیده دم» در زمانی که این فیلم روی پرده سینماها بود قابل مقایسه نیست.

بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، برنامه‌هایی برای شکست گرگ و میش انجام شده بود که شکست آن نشان می‌دهد رسانه های اجتماعی همه چیز نیستند.

همچنین در بخش فیلم‌های غیر دنباله دار فیلم «بهترین مرد تعطیلات» با ۱٫۶ میلیون نفر طرفدار فیس‌بوکی و توئیتری محبوب‌ترین فیلم فصل تعطیلات شد، این عنوان در سال گذشته با ۱٫۳ میلیون نفر طرفدار به انیمیشن «رالف خرابکار» رسید.

بر اساس این گزارش، فیس‌بوک همچنان مکانی برای گردهمایی طرفداران فیلم‌ها در بین شبکه های اجتماعی است، ۹۵ درصد این طرفداران در فیس‌بوک و تنها ۴٫۷ درصد در توئیتر حضور دارند.

«بازی‌های گرسنگی» اقتباسی از مجموعه کتاب‌هایی به همین نام و نوشته سوزان کالینز است. «آتش گرفتن» را فرانسیس لارنس کارگردانی کرده و مانند قسمت اول این مجموعه جنیفر لارنس، جاش هاچرسون، و وودی هرلسون نقش اصلی را بر عهده دارند.

منبع: AN