نشست فروردین «پژوهشگران رسانه‌های اجتماعی ایران» با بررسی «روابط دیالکتیکی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه یو پی ام مالزی در شبکه اجتماعی فیس بوک» ۳۰ فروردین ماه جاری با حضور اساتید، کارشناسان و پ‍ژوهشگران این حوزه در باشگاه وب ایران برگزار می شود.

به گزارش وب سایت رسانه‌های اجتماعی، سخنران این نشست، اشرف احدزاده دانشجوی دکترای ارتباطات جمعی دانشگاه پوترا مالزی است که با استفاده از رویکرد دیالکتیک های ارتباطی، روابط میان کاربران شبکه اجتماعی فیس بوک را مورد مطالعه قرار دهده است.

دیالکتیک به تنش میان دو قطب یا دو نیروی متضاد درون یک سیستم اشاره دارد. افراد در زندگی و تعاملات روزانه شان بطور ناخودآگاه با این تنش ها دست و پنجه نرم می کنند و برای رهایی از آنها متوسل به استراتژی های مختلفی از قبیل «انتخاب»، «جدایی» و «استقلال» می شوند.

براساس پژوهش دکتر احدزاده، ارتباطات و تعاملات افراد در شبکه های اجتماعی آنلاین درست مانند ارتباطات و تعاملات آنها در دنیای واقعی از تنش هایی رنج می برند  که این تنش ها با کمک استراتژی های مختلف می توانند مدیریت شوند.

گفتنی است، پنجمین نشست  «پژوهشگران رسانه‌های اجتماعی ایران» توسط وب سایت رسانه‌های اجتماعی و باشگاه وب ایران برگزار می شود.