افرادی که بر­روی برندگان جوایز اسکار شرط بندی کردند، ممکن است فیلم های آرگو و لینکلن را به عنوان برندگان جایزه بهترین فیلم انتخاب کرده باشند اما فیلم های بینوایان و جانگوی آزاد شده در رای­گیری رسانه‌­های اجتماعی از مردم، پیروز شدند. این بخش دوم مطلب بررسی اسکار ۲۰۱۳ در رسانه‌های اجتماعی است.

اسکار 2013 در رسانه های اجتماعی

فیلم موزیکال پرستاره بینوایان با ۲/۱ میلیون لایک تا حدزیادی محبوب ترین فیلم از نظرکاربران فیس بوک در سطح جهان است در حالیکه فیلم حماسی افسانه­ای کوئنتین تارانتینو از ماه گذشته که به عنوان یکی از نامزدها معرفی شد، بیشترین گفتگوها و بحث را در شبکه های اجتماعی بوجود آورده است.

همچنین دو فیلم کاربران فیس بوک را به لحاظ جنسیتی مجزا کرده است. زنان بیشتر درباره­ی فیلم بینوایان و ستاره آن هیو مایکل جکمن صحبت کردند و مردان بیشتر درباره جنگجوی رها شده .

ستاره فیلم لینکلن و نامزد دریافت بهترین بازیگر مرد دانیل دی لوئیس همچنین محبوب کاربران مرد بود

در میان کاربران استرالیایی، فیلم آرگو بن افلک و فیلم کمدی – رمانتیک دفترچه امید بخش بیشترین صحبت ها را به خود اختصاص داده اند.

اسکار آرگو فیلم

گروه meltwater  رسانه­های اجتماعی را در ماه گذشته دنبال کرده است و اطلاعاتی درباره نامزدهای اسکار ۲۰۱۳ از توییتر، فیس بوک، وبلاگ ها، کامنت‌ها و ویدیوها در یوتیوب جمع آوری کرد. محققان داده‌­ها را به شش دسته برتر طبقه بندی کردند.

در  مدت زمان جمع آوری داده‌های رسانه­‌های اجتماعی، یک رقابت بسیار شدید وجود دارد: انتخاب بهترین فیلم؛ تا اواخر بعد از ظهر روز جمعه که آخرین اطلاعات جمع آوری شد، فیلم لینکلن در صدر بهترین فیلم قرار گرفت. هر چند در حال حاضر فیلم آرگو در میان پاسخگویان ما در دنیای رسانه های اجتماعی محبوب‌‌تر است.

این اطلاعات تا چه اندازه دقیق هستند؟ یکی از شاخصه‌ها این است که ببینیم انتخاب های گروه meltwater در آخرین باری که با این شرکت کار کرد(در سال ۲۰۱۱)، چگونه بود. وقتی که اطلاعات درباره سه گروه اصلی ـ بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش مرد و بهترین بازیگر نقش زن ـ را بازنمایی می­‌کنیم متوجه می‌شویم که نمودار رسانه­‌های اجتماعی گروه meltwater دو تا از سه برنده را درست پیش بینی کرد.

به عنوان یک نتیجه ، اینفوگرافی ما نشان می­‌دهد که در سال ۲۰۱۱ فیلم سخنرانی پادشاه به عنوان بهترین فیلم (درست)، جیمز فرانکو به عنوان بهترین بازیگر مرد (نادرست) برای بازی در فیلم ۱۲۷ ساعت و  ناتالی پورتمن به عنوان بهترین بازیگر زن (درست) برای بازی در فیلم قوی سیاه پیش بینی شد.

با این موفقیت ۶۶ درصدی در پیش بینی برندگان اسکار ۲۰۱۱، شاید مسئولیت شما در پیش بینی برندگان اسکار مقدار کمی دقیقتر از آنچه انجام شده است، اما داستان در اسکار ۲۰۱۳ کمی متفاوت است!

پیش‌بینی کاربران رسانه‌های اجتماعی درست بود!

در بخش بهترین فیلم، فیلم آرگو ساخته بن افلک جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

آرگو

در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، دانیل دی لوئیس برای فیلم لینکلن جایزه نفر برتر را دریافت کرد.

2

در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن، جنیفر لاورنس برای فیلم دفترچه امیدبخش جایزه نفر برتر را دریافت کرد.

جنفر لارنس

در بخش بهترین کارگردانی، جایزه اسکار به آنگ لی برای فیلم زندگی پی اعطا شد.

4

       تنها در این مورد پیش بینی رسانه های اجتماعی نادرست بود

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، کریستوف والتز برای فیلم جانگوی آزاده شده جایزه اسکار را گرفت.

5

در  بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن،آن هات‌وی برای فیلم بینوایان جایزه اسکار را گرفت.

6

منبع