با افزایش قدرت نفوذ موبایل‌های هوشمند و تبلت‌ها در زندگی روزمره ما کاربران دیگر فقط سایت‌ها را بر روی سیستم شخصی خودشان مرور نمی‌کنند، این ابزارهای نسبتا جدید به دلیل راحتی استفاده از اقبال زیادی از سوی کاربران برخوردار شدند و به یک ابزار پر استفاده در دست کاربران خودشان تبدیل گشتند. از سوی دیگر این دستگاه‌های جدید دردسرهای جدیدی را نیز برای طراحان رابط کاربری به همراه خود خلق کردند زیر آن‌ها می‌بایست با توجه به نیازشان طرح‌های خودشان برای دستگاه‌های گوناگون با اندازه صفحه‌های نمایش گوناگون آماده می‌کردند!

ولی دقیقا با گسترش این ابزارها مفهوم جدیدی نیز به نام Responsive Web Design (طراحی واکنش‌گرا) ایجاد شد تا با معرفی برخی از تکنینک‌ها و شیوه‌های متناسب با هر دستگاه راه‌کارهایی را به طراحان رابط کاربری ارائه دهد تا آن‌‌ها طرح‌های خودشان را برای طیف گسترده‌‌ای از صفحه‌های نمایش آماده کنند. سایت‌های واکنش‌گرا امروزه در اطراف ما کم نیستند فقط کافی است اندازه مرورگرتان را کوچک کنید یا آن سایت را در موبایل یا تبلت‌تان تست کنید تا ببینید خروجی یک طرح واکنش‌گرا به چه شکل است.

rwd

امسال نیز برای نخستین‌بار همایش تخصصی طراحی واکنش‌گرا به منظور معرفی جدیدترین تکنیک‌ها و ابزارهای مورد استفاده در این نوع طراحی با ارائه کارشناسان فعال این حوزه و به کوشش مدرسه استانداردهای وب پنجشنبه مورخ ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در تهران برگذار خواهد شد.

علاقمندان به حضور در این همایش می‌توانند با مراجعه به آدرس http://myevent.ir/rwd1_conf در این همایش ثبت‌نام کنند. ضمنا می‌توانید اطلاعات تکمیلی در مورد سخنرانان و برنامه‌برگذاری را در سایت همایش مشاهده فرمایید.