تاثیرگذاری وب بر کسی پوشیده نیست! اما آیا وقت مهاجرت از وب به موبایل هنوز فراهم نشده است؟ بازار اپلیکشین‌های وب دنیا کم کم در حال اشباه شدن است! اما بازار اپلیکشن‌های موبایل در حال توسعه و گسترش است. زیرا مخاطبان در حال حرکت از وب به سمت موبایل حتی برای وب‌گردی هستند! بنابراین کسب‌وکارها و سازمان‌ها نیز در حال ارائه خدمات خود بر بستر موبایل هستند.

در ایران قرار است، نخستین همایش تخصصی نرم افزارهای موبایل و موبایل وب ایران ۱۷ اسفندماه جاری در مرکز همایش‌های معلم تهران برگزار شود تا فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در این حوزه وجود دارد را بررسی کند.

همایش نرم افزارهای موبایل و موبایل وب

سخنرانان این همایش را می‌توانید اینجا و برنامه آن را اینجا مشاهده کنید و برای ثبت‌نام در این همایش به اینجا مراجعه کنید. در حاشیه این همایش تعدادی از نرم افزارهای موبایل برگزیده ایرانی معرفی می‌شوند. البته برای قرار گرفتن در این لیست باید نرم‌افزار خود را ثبت کنید.

iaf-app-image

امید است این همایش که توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود گامی بلند برای شناسایی و گسترش ادبیات و تخصص در حوزه نرم‌افزارهای موبایل و موبایل وب در ایران باشد و راهی جدید برای علاقه‌مندان این حوزه ایجاد کند.

البته شاید هوشمندی که در دستگاه‌های موبایل است ما را کم‌هوش و تنبل کند!