سردبیر یک روزنامه یا وب سایت خبری که محتوا را تحریریه تولید می کند از منظر محتوایی بالاترین رده سازمانی را دارد و جایگاه ویژه ای در بین انواع مخاطبان و روزنامه نگاران دارد.

اما با رشد روز افزون وب سایت های اجتماعی که مخاطب تولید کننده محتواست، عملا تحریریه ها نابود شدند. مفهومی با عنوان سردبیر (Editor) دیگر در این قاب تعریف نمی شود. زیرا ما با اجتماعی از کاربران سرکار داریم که خود محتوا را تولید می کنند.

رشد قارچ گونه وب سایت های اجتماعی، سمتی با عنوان مدیر اجتماع آنلاین (Online community manager) را به وجود آورده است.

به زبان ساده، مدیر اجتماع آنلاین یعنی کسی که نقش رشد و توسعه یک حرفه را به عهده دارد. کسانی که در این جایگاه هستند، برای ساختن، رشد و مدیریت گرداگرد اجتماع یک برند یا هدف کار می کنند. [۱]

جرمای اویانگ، مدیر اجتماع آنلاین سیستم های داده هتاچی مجموعه فعالیت های یک مدیر اجتماع آنلاین را در وب – استراتژیست در ۵ بخش به شرح ذیل توضیح داده است:

۱- گوش کنید: از ابزارهای مختلف مثل Talkdigger استفاده کنید و بلاگ ها، فروم ها، میکروبلاگ های، شبکه های اجتماعی و غیره را بخوانید تا ببنید مشتریان چه می گویند.

۲- پاسخ دهید: با توجه به آنچه که گفته می شود، در زمان مناسب پاسخ دهید.

۳- اطلاع رسانی کنید: این حق سهام دارن است که بفهمند چه اتفاقی رخ می دهد. این امر می تواند از طریق تکنیک های بازاریابی و روابط عمومی تحقق یابد یا در وبلاگ، انجمن و غیره اطلاع رسانی شود.

۴- ساکت باشید و  راحت و معمولی بشینید: یکی از مهمترین کارها این است که افراد داخلی با مشتریان اتصال برقرار کنند، اگر آنها شما را درک نمی کنند. اجازه دهید با افراد داخلی ارتباط برقرار کنند.

۵- بشتر گوش کنید: به گوش دادن ادامه دهید، پاسخ دادن، اطلاع رسانی و ارتباط برقرار کردن حق مردم است. مدیر اجتماع بودن، امتیاز نگاه کردن به شخصیت است. چشم و گوش تان را بزرگ کنید اما دهانتان کوچک!

شما چه فکر می کنید؟ دوست دارید مدیر اجتماع آنلاین شوید یا سردبیر یک روزنامه یا سایت خبری؟