امروز افتخار حضور در ششمین همایش روابط عمومی الکترونیک داشتم. من به شخصه از این همایش لذت بردم، این آن لذتی است که آدم باید با علاقمندی هایش کسب کند. امیدوارم شرکت کنندگان نیز به همچنین.

مقاله ام درباره روابط عمومی ویروسی بود. دکتر عباس زاده به عنوان مقاله انتقاد کردند  (: کلمه ویروس بار منفی دارد و بهتر بود عنوان دیگری انتخاب می شد) و بنده هم با کمال میل توضیح دادم. (:عنوان به این خاطر انتخاب شد که خاصیت روابط عمومی ویروسی مانند ماهیت ویروس است، نه شکل کلی آن! اما در مقاله من بار منفی ندارد همانطور که همه ویروس ها بار منفی ندارند. دکتر سلطانی فر نبر به کمکم آمد و گفتند، ویروس مثل هکرها می ماند، هکر خوب و هکر بد داریم.)

۱- دکتر کرم پور رییس رگلاتوری و معاون وزیر ارتباطات درباره شاخص های اینترنت و تلفن همراه در ایران آمارهای گوناگون ارایه کردند و دکتر ضیایی پرور در کامنتی به جا دراین باره توضیح دادند. حضار بیشتر برای دکتر ضیایی پرور کف زدند تا دکتر کرم پور!

۲- دکتر امامی، استاد و همیشه راهنمایم نیز مقاله ای بسیار کاربردی درباره روابط عمومی با طعم وب ۲ ارایه کردند که بسیار شیوا و کاربردی بود. من به شخصه استفاده کردم و لذت بردم. مهندس فرید روایی نیز مقاله ای با عنوان “روابط‌عمومی الکترونیک اجتماعی” ارایه کرد، مقاله ایشان نیز کاملا دل چسب بود.

۳- وزیر ارتباطات نیز درباره روابط عمومی الکترونیک صحبت کرد. من فکر می کنم نباید مدیران را مجبور کنیم درباره موضوعات تخصصی صحبت کنند!

۴- مراسم تقدیر از دکتر زارعیان مثل همیشه باشکوه برگزار شد. همه بار علمی این همایش یک طرف؛ این مراسم تقدیر از اساتید پیشگام یک طرف دیگر. احسنت و خسته نباشید به آقای تقی پور.

۵- همینجا باید اعلام کنم که ناهار بسیار به من چسبید. غذاهای مورد علاقه ام موجود بود (مرصع پلو) من به طور وصف نشدنی خوردم، نگویید شکمو و این حرفا. خب بهم چسبید دیگر:)

قاعدتا دوستان دبیرخانه همایش روابط عمومی الکترونیک فایل های پاورپوینت همایش را همانند سال های گذشته در وب سایت خودشان قرار می دهند و لینک آن را در سوشال مدیا قرار می دهم. (یک درصد هم اگر آپلود نکردند من همینجا منتشر می کنم) فردا نیز ساعت ۱۲:۳۰ مقاله “شبکه های اجتماعی مجازی؛ ابزار نوین روزنامه نگرای شهروندی” را در همایش شبکه های اجتماعی و زندگی روزمره در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران ارایه می کنم. امیدوارم این همایش هم لذت بخش باشد.

عکاس هم عکس ویروسی گرفته، راضی ام ازش 🙂