روزنامه همشهری از امروز زیست رسانه‌ای جدیدی را در کشور ایجاد کرد. به زبان ساده، شما می‌توانید از امروز همشهری را بخوانید، بشنوید و ببنید. به عبارتی دیگر، همشهری فناوری واقعیت افزوده را در روزنامه خود اجرا کرد و چه زیباست، وقتی فناوری در خدمت توسعه قرار می‌گیرد.

ساده تر آن این است که با دانلود اپلیکیشن واقعیت افزوده همشهری می‌توانید ویدیو و صوتی که این مجموعه به روزنامه خود اضافه کرده‌ است را ببنید و بشنوید. این یعنی همان واقعیت افزوده! ویدیو آن را مشاهده کنید:

برای استفاده شما چند راه حل دارید که اول باید نرم‌افزار آن را از یکی از مراحل زیر دانلود کنید:

 

البته باید منتظر آپلود این نرم‌افزار در گوگل‌پلی و اپ‌استور نیز بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی استفاده از فناوری واقعیت افزوده همشهری این مطلب را بخوانید.

حال سوال این است که از منظر علمی واقعیت افزده چیست؟  حل شدن اطلاعات دیجیتال به طور همزمان، مستقیم و غیر مستقیم در اشیای دنیای واقعی (در محیط کاربر) یکی از رایج‌ترین تعاریفی است که در قبال یک پدیده مدرن ارتباطی شکل گرفته است: واقعیت افزوده (Augmented reality). این مطلب دکتر شکرخواه را بخوانید. و همچنین مطلب واقعیت افزوده و آینده روزنامه‌نگاریپدرام الوندی را نیز مطالعه کنید.

حرکت امروز همشهری مطمئا باعث ایجاد جریانی در توسعه واقعیت افزوده در بخش‌های مختلف کشور می‌شود و امیدواریم شاهد استفاده دیگر فناوری‌ها در کشور باشیم.