فردا پنج شنبه ۹ تیر ۱۳۹۰ مصادف با ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱ روز رسانه های اجتماعی (Social Media day) است. روزی که اکثر علاقه مندان وب و رسانه های اجتماعی در جهان آن را به طور آفلاین و آنلاین گرامی می دارند.

اگر فضا برای برگزاری جشن آفلاین فراهم نبود این امکان وجود دارد که شما به طور آنلاین روز رسانه های اجتماعی را جشن بگیرید. مشهورترین راه، عضو شدن در قسمت روز رسانه های اجتماعی سایت meetup است، تا همه فعالانی که این روز را جشن بگیرند، متوجه شوند شما از  ایران یا هرجای دیگر این روز را گرامی می دارید. مثلا برای دوستانی که در تهران می خواهند به طور آنلاین این روز را جشن بگیرند، می توانند به اینجا مراجعه کنند.

در خارج کشور این امکان وجود دارد که شما یک Meetup را به طور آنلاین پیدا کنید و با معرفی خود در جشن آفلاین آنها شرکت کنید.

SOCIAL MEDIA DAY.png (625×254)

همچنین می توان در نوشته های خود درباره رسانه های اجتماعی از هشتگ SMday# در توییتر استفاده کنید. مثلا می توان هشتگ IranSMday2011 # را برای ایرانیانی که علاقه مند به این بحث هستند به کار بست.

در فیس بوک نیز می توان رویدادی که توسط مشیبل ایجاد شده را اکسپت کرد و یا صفحه روز رسانه های اجتماعی را لایک کرد.

گفتنی است، روز رسانه های اجتماعی توسط وب سایت مشیبل معرفی شده و آنها معتدند، “ما این فرصت را به خوانندگان خود می دهیم که درباره رسانه های اجتماعی و تکنولوژی با یکدیگر گفت و گو کنند.  این یک جشن جهانی از پیشرفت تکنولوژی است که قادر است همه افراد را به اطلاعات در زمان واقعی متصل کند”.