تیم رسانه های اجتماعی اوباما رییس جمهور ایالات متحده آمریکا توییت های رسمی خود را آغاز کرده است و روز گذشته به طور خاص از طریق توییتر به جمهوری خواهان مخالف طرح سقف بدهی پاسخ داد.

Obama with laptop

به گزارش FastCompany، توییت های این تیم مستقیما به سوی مخالفان طرح سقف بدهی های ایالات متحده که اکثرا از حذب جمهوری خواه بودن شلیک شد. در عین حال، اوباما خواستار یک توافق دو حزبی برای بالا بردن سقف بدهی و کاهش مخارج شده است.

این تیم در کمتر از ۴ ساعت بیش از ۱۰۰ بار توییت کرد. نمایندگان هر دو حذب دموکرات و جمهوری خواه نیز از طریق توییتر نگرانی های خود را درباره بحران کسری بودجه اعلام کردند.  این گفت و گو از طریق هشتگ compromise# انجام شد. این هشتگ در ساعت اول بیش از ۶۵۰۰ بار به کار رفت. (Mashable)

گفتنی است، اوباما (BarackObama@) بیش از ۹ میلیون پی جو (فالوئر) در توییتر دارد. (برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به TwitterCounter.com مراجعه کنید.)

پ.ن۱ : مطمئا محتوا در این مطلب مهم نیست. بلکه ابزار و استایلی که اوباما در اختیار گرفته بحث است. ابزاری که برای انتخابات ۲۰۱۲ ریاست جمهوری این کشور نقش اساسی ایفا خواهد کرد. برخی از منتقدان می گویند، اوباما از هم اکنون مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده است و از طریق رسانه های اجتماعی در حال جذب افراد برای مبارزات انتخاباتی است.

پ.ن۲: برخی معتقدند، فعالیت این تیم تنها محدود به توییتر نیست و در رسانه های اجتماعی مختلف از جمله گوگل پلاس، فوراسکیور، فیس بوک و غیره به تولید محتوا می پردازد. پیشنهاد می شود، مطلب اوباما با مردم از طریق توییتر صحبت می کند و مدیرعامل توییتر عضو گروه مشاوران اوباما شد را مطالعه کنید و درضمن مقایسه ای بین سیاست مداران خارجی و داخلی انجام ندهید.