وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه ما هیچ ارتباطی به توقیف وی‌چت نداریم، گفت: ‌فکر می‌کنم راه‌حل برخورد در این روزگار با توجه به پیشرفت تکنولوژی این‌چنین نیست و باید اجازه دهیم مردم خودشان تصمیم بگیرند.

واعظیسوشیال مدیا – محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:‌ وی‌چت یک شبکه اجتماعی چینی است که تقریبا توانسته در مقابل شبکه‌های اجتماعی غربی قد علم کند. این شبکه ۴۰۰ میلیون عضو دارد و یک درصد این اعضا را ایرانیان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: فرق این شبکه با شبکه‌های دیگر وجود «مردم دور و بر» (people nearby) است و آنچه که در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه برای توقیف آن مدنظر قرار گرفت وجود این آیکون است چرا که معتقد بودند ما به نوعی وارد حریم خصوصی دیگران می‌شویم. البته ما هیچ ارتباطی به توفیق وی‌چت نداریم و فقط یک عضو از اعضای دوازده‌گانه این کمیته هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: ما حتی این پیشنهاد را هم داشتیم که این گزینه حذف شود و مردم بتوانند از بقیه بخش‌های وی‌چت استفاده کنند چرا که بسیاری از افراد جامعه به صورت صحیح از این شبکه استفاده می‌کنند.

واعظی همچنین تاکید کرد: ‌فکر می‌کنم راه‌حل برخورد در این روزگار با توجه به پیشرفت تکنولوژی این‌چنین نیست و ما باید کارهای فرهنگی کنیم و از نظر تکنولوژی خود را توسعه دهیم و اجازه دهیم مردم خودشان تصمیم بگیرند.

منبع: ایسنا