وزیر ارتباطات معتقد است که راه‌اندازی فیلترینگ هوشمند، می‌تواند وی‌چت را به دوران گذشته بازگرداند و از فیلتر خارج کند.

وی چتسوشیال مدیا – محمود واعظی درباره فیلترینگ وی‌چت به تسنیم اظهار داشت:در طی دو سه روز گذشته درباره وی‌چت سئوالات مختلفی شده اول اینکه این شبکه یک شبکه چینی است و اینکه با تصمیم هفته گذشته کمیته تعیین مصادیق فیلتر شده است و ارتباطی با من به عنوان وزارت ارتباطات ندارد و دلیلی که آن‌ها می‌آورند این است که خیلی به حریم خصوصی افراد وارد شده‌اند به گونه‌ای که حتی در کشورهای غربی که این شبکه‌ها رواج زیادی دارند از این شبکه استقبال چندانی نشده است.

واعظی عنوان کرد: امیدوارم در داخل کشور چنین سرویس‌هایی که مردم بتوانند به خوبی استفاده کنند در اختیار مردم قرار گیرد. موضوعی است فقط کمیته مصادیق به بخشی از استفاده کاربری وی چت مشکل داشته است و با بخش‌هایی که شبکه‌های دیگر هم داشته‌اند مشکلی نداشته‌اند، امیدواریم در آینده بتواند نرم‌افزاری استفاده شود که هوشمند این کار را انجام دهد و اگر شبکه‌ای مثل وی‌چت فعالیت‌های مثبتی هم دارد مردم استفاده کنند واگر بخشی از آن مشکل دارد برطرف شود و فقط همان بخش فیلتر شود.

اپلیکیشن‌ وی‌چت از روز پنج‌شنبه هفته گذشته به مرور برای کاربران ایرانی در داخل کشور فیلتر شده است.

وی‌چت (WeChat) ساخت کشور چین است و ۲۷ اکتبر امسال نیز نسخه فرانسوی خود را تولید کرد. این برنامه که از سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شده اکنون به ۲۰ زبان دنیا در دسترس است. این سرویس در حال حاضر ۶۰۰ میلیون عضو دارد که بیش از ۴۰۰ میلیون‌نفر آن در چین هستند.