وزیر ارتباطات با بیان اینکه سیاست‌ فیلترینگ در دولت یازدهم با دولت قبل متفاوت است، افزود: من و آقای جنتی قرار است سیاست ۶ وزارتخانه عضو در کمیته فیلترینگ را هماهنگ کنیم و در این کمیته به بحث بگذاریم. حتی پیشنهاد رفع فیلتر چند سایت را نیز داریم.
محمود واعظیسوشیال مدیا – محمود واعظی در قرار امروز خودش در شبکه‌های اجتماعی داخلی اظهار داشت:در رابطه با فیلترینگ سیاست‌های دولت یازدهم متفاوت با سیاست‌های دولت قبل است. می‌دانید که این دولت در کمیته تعیین مصادیق ۶ عضو دارد. من و آقای جنتی هماهنگی‌هایی داشتیم و قرارمان بر این است که بین ۶ وزارتخانه سیاست هایمان را هماهنگ کنیم و یک جلسه ای داشته باشیم در کمیته تعیین مصادیق و سیاست‌های جدید در آنجا مورد بحث قرار گیرد.

امیدوارم مقداری به سیاست فیلترینگ چارچوب دهیم که فقط بخش‌هایی که از نظر اخلاقی نامناسب است و مورد خاص مردم و خانواده های عزیز هست در آن کمیته فیلتر شود و بقیه مواردی که از نظر علمی مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد را به گونه‌ای بتوانیم آزاد کنیم.

حتی چند تا از سایت‌های فیلترشده را بررسی کردیم. بنای ما براین است که این سایت‌ها را به کمیته تعیین مصادیق پیشنهاد کنیم که رفع فیلتر شوند. در ارتباط با وی‌چت پیشنهاد دادیم که بخش مشکل دار آن فیلتر شود و مجددا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

*نمی‌توانم تایید کنم که فیلتر وی چت علت اقتصادی داشته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سئوالاتی درباره این شده که آنهایی به دنبال فیلتر وی چت بوده‌اند که درآمد آنها کمتر شده است و نام اپراتور اول ودوم را می برند. ما شدیدا مخالف هستیم که برای مسائل اقتصادی بخواهند شبکه‌ای را فیلتر کنند و هیچ علائمی ندارم تاکنون که این مسئله را تایید کند که به دلیل مسائل اقتصادی وی چت فیلتر شده است و اصولا با این کار مخالف هستیم.

در آینده بسیاری از تماس‌ها روی همین بستر برقرار می‌شود و در دنیا چنین نیست که همه چیز از طریق مخابرات انجام شود بلکه بستر اینترنت است که ارتباطات را فراهم می‌کند. بنابراین ما نمی‌توانیم در ایران در برابر پیشرفت علم مقاومت کنیم .

یکی از دلایلی که به دنبال افزایش پهنای باند بودیم این است که همه ارتباطات چه در ایران و چه در خارج از همین بستر استفاده شود به همین دلیل نمی‌توانم تایید کنم که از نظر فنی فیلتر وی چت علت اقتصادی داشته است.

منبع: فارس