وزیر ارتباطات گفت: حضور من در شبکه‌های اجتماعی داخلی بیانگر مخالفت با شبکه‌های خارجی نیست بلکه هر چیزی که دسترنج ایرانی‌هاست اولویت ماست.

واعظی

سوشیال مدیا – به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، محمود واعظی از ساعت ۱۳ روز گذشته به صورت برخط در شبکه‌های اجتماعی حاضر و به سوالات مخاطبان پاسخ داد، برای دیدن نگاه‌ واقعی تر این مطلب را بخوانید تا نگاه روابط عمومی وزارت‌خانه را

وی با ابراز خرسندی از حضور در این شبکه‌ها، شبکه‌های مجازی را مجرایی برای دریافت مستقیم نظرات مردم دانست و اظهار داشت: حضور من در شبکه‌های اجتماعی داخلی بیانگر مخالفت با شبکه‌های خارجی نیست بلکه هر چیزی که دسترنج ایرانی‌هاست اولویت ماست.

وی ادامه داد: بر همین اساس یکی از اولویت‌های بنده تشویق دوستانم است که صفحه باز کنند و به این امید که همه ایرانیان در همه جای دنیا به شبکه‌‌های داخلی بپیوندند و حتی بتوانیم اعضای خارجی هم داشته باشیم.

براساس این گزارش، موضوع پهنای باند و سرعت یکی از مباحثی بود که مورد توجه کابران برخط شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و واعظی با بیان این مطلب که به منتقدان حق می‌دهم تصریح کرد: از منتقدان می‌‌خواهم یک سال فرصت دهند تا به مرور نواقص برطرف شود و در تلاش هستیم تا در ۱۰۰ روز آینده، ۴۰ گیگابایت به ظرفیت پهنای باند موجود اضافه کنیم.

او با بیان این مطلب که می‌دانیم به هیچ وجه این افزایش پاسخگوی مطالبات مردم نیست گفت: در مجموع می‌خواهیم ظرفیت و کیفیت اینترنت را افزایش دهیم و با شرکت‌های خصوصی تعاملی داشته باشیم که قیمت  و تعرفه‌ها را پائین بیاورند تا همگان بتوانند استفاده کنند.

این گزارش حاکی است، موضوع فیلترینگ برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی از دیگر مباحث مورد توجه کاربران بود که واعظی در پاسخ یه این سوال کاربران تصریح کرد: همانند بقیه کشورها که فیس‌بوک را براساس قوانین خود اداره می‌کنند، فکر می‌کنم باید حتما برای شبکه‌های اجتماعی با توجه به محدودیت‌هایی که دستگاه‌های نظارتی قائل هستند مذاکراتی صورت گیرد.

وی با بیان این مطلب که نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که این یک فرصت اقتصادی است که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد ادامه داد: باید حتما با کشور ما تعامل کنند و منافع ملی ما را در نظر بگیرند و بخشی از آن‌ها که با مسائل فرهنگی ما هم‌خوانی ندارد و مناسب نیست، کنترل شود.

وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که موضوع فیلترینگ در اختیار وزارت ارتباطات نیست تصریح کرد: سیاست‌های فیلترینگ که در حال اجرا است همان سیاست‌های گذشته است که دست دولت هم نیست و در کمیته تعیین مصادیق بررسی می‌شود.

او افزود: ما به عنوان یک عضو از ۱۳ عضو کمیته فیلترینگ تلاش خود را می‌کنیم که مشکلات حل شود و باید سعی کنیم قوانین سختگیرانه نباشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به مشکلات کاربران در خصوص کم فروشی اینترنت و مشکلات سرعت کم ارایه شده گفت: به منظور تست واقعی سرعت و کیفیت اینترنت کاربران می‌توانند با مراجعه به شبکه سنجش سرعت سازمان فناوری اطلاعات ایرات در سایت مرکز متما به نشانی  ضمن انجام تست مربوطه در صورت شکایت در وضعیت سرعت ارایه دهنده خدمات نسبت به اعلام شکایت از طریق ثبت تیکت اقدام نمایند. همکاران من این شکایت‌ها را بررسی و از اپراتور پیگیری خواهند کرد.

این گزارش حاکی است، وزیر ارتباطات از کاربران شبکه‌های اجتماعی خواست تا به دو پرسش پاسخ دهند.

چگونه برای شبکه‌های داخلی اعتمادسازی کنیم و با مشخصات خود وارد شویم؟

چگونه وقتیکه برای این ارتباط می‌گذاریم بیشتر مفید و مثمر ثمر باشد؟