اینستاگرام هفته گذشته نسخه جدید خود را برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS منتشر کرد. این بار کاربران بعد از آپدیت اینستاگرام با تغییرات محسوسی روبرو می‌شوند. مدت‌ها بود اینستاگرام در بخش ویرایش عکس‌ها، تغییری ایجاد نکرده بود. حالا کاربران با به روز کردن برنامه خود با قابلیت‌های جدیدی در بخش ویرایش عکس روبرو هستند.
اینستاگرام
در نسخه ششم اینستاگرام روی ویرایش عکس تمرکز شده است و با توجه به امکانات جدید کاربران نیازی به استفاده از دیگر ویرایش‌کننده‌ها نخواهند داشت.
کاربران نسخه جدید اینستاگرام می‌توانند روشنایی، کنتراست و اشباع رنگ را در عکس تنظیم کنند و میزان اعمال فیلترها را بسته به سلیقه خود تغییر دهند. حالا کاربران هنگامی که می‌خواهند عکس در اینستاگرام منتشر کنند، گزینه جدیدی به شکل آچار در صفحه ویرایش خود می‌بینند که امکانات کاملی برای ویرایش عکس در اختیار آنها قرار می‌دهد. امکاناتی که جای خالی‌شان پیش از این باعث می‌شد کاربران عکس‌های خود را در برنامه‌هایی به غیر از اینستاگرام ویرایش کنند سپس آنها را در اینستاگرام آپلود کنند.
کاربران نسخه ششم اینستاگرام می‌توانند روشنایی و کنتراست عکس‌ خود را به میزان دلخواه کاهش یا افزایش دهند. میزان رنگ‌های گرم و سرد را در عکس تغییر دهند، اشباع رنگ را تعیین کنند، سایه روشن عکس‌ها را کم و زیاد کنند، میزان تاریکی لبه‌های عکس را مشخص کنند، بخشی از عکس را به میزان دلخواه مات کنند و میزان وضوح عکس را به دلخواه تعیین کنند.
گفته می‌شود هدف اینستاگرام در این به روز رسانی، بی‌نیاز کردن کاربران در استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر ویرایشی بوده است.

منبع: فناوران