دنبال افزایش تظاهرات علیه حکومت سوسیالیست مادورو، اینترنت خاموش شده و شبکه های تلویزیونی مخالف دولت نیز شات دان شدند.
14-2-23-124412venezuela_internet-600x394
 بر این اساس به آی اس پی مناطق بحران زده که مخالفان دولت در آنجا مستقر هستند از هفته گذشته دستور داده شد تا دسترسی به توئیتر را ببندند. سرویس دهنده اینترنتی CANTV که کنترل اینترنت در غرب کشور را در دست دارد مسوول قطع کردن دسترسی ها شده و مناطقی مانند San Cristobal به کلی بدون اینترنت شده اند چرا که فعالیت مخالفان دولت در اینجا بیشتر از سایر نقاط اعلام شده است.

به گفته شاهدان دسترسی به اینستاگرام و فیس بوک نیز در برخی مناطق محدود و یا مسدود شده است.

بدنبال افزایش تنش بین مخالفان با دولت سوسیالیست، اینترنت روز ۵ شنبه توسط سایر سرویس دهنده ها نیز قطع شد و مردم ساعاتی را بدون اینترنت به سر بردند. همچنین بدنبال افزایش درگیری میان مخالفان و دولت، دسترسی به توئیتر و Pastebin نیز محدود شده است.

البته ویلیام کاستیلو مدیر CONATEL (سازمان رگولاتوری ونزوئلا) گفت این قطع ها ربطی به اعتراضات نداشته ، بلکه شبکه اینترنت ونزوئلا مورد حمله واقع شده و سایتهای عمومی بیشتر از بقیه سایتها در معرض این حمله قرار گرفتند.

از سوی دیگر نیویورک تایمز گزارش داد شبکه تلویزیونی NTN24 نیز تعطیل شده است که متعلق به مخالفان بوده و کانال تلویزیونی Telesur که متعلق به دولت است همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

رییس جمهور مادورو بعدا اعلام کرد مخالفان دولت از طریق این کانال جامعه را به سمت آشوب و کودتا دعوت می کردند.وی افزود هیچ کسی نمی تواند برای ایجاد آشفتگی و تغییرات جو روانی جامعه به ونزوئلا بیاید.

منبع: خبرآنلاین