اطلاع‌رسانی خبرنگاران، عکاسان، فعالان حقوق بشر و کاربران عادی در غزه درباره آنچه این روزها در این باریکه می‌گذرد. اما طی دو ماه اخیر استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای اطلاع‌رسانی وارد مرحله جدیدی شده. از زمانی که داعش بعد از عراق به شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرد و حالا نبض رسانه‌ای غزه در این شبکه‌ها می‌تپد.

فلسطین غزه

 انتشار را متوقف کنید

هنگامی که داعش شروع به پیشروی در خاک عراق کرد، خبرهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد، منحصر به اخباری بود که کاربران در سایت‌ها خبری و روزنامه‌ها می‌خواندند. اما طولی نکشید که شبکه‌های اجتماعی پر شد از تصاویری از جنایات این گروه و اخبار وحشتناکی که یا از سمت طرفداران این گروه منتشر می‌شد، یا از سمت کاربران مخالف. طولی نکشید که کاربران واکنش‌های مختلفی نسبت به اشتراک گذاری این اخبار و تصاویر نشان دادند. بعضی از کاربران با اعتراض به انتشار تصاویر خشونت آمیز و خونین در تایم‌لاین‌ شان، از دوستان خود می‌خواستند که به خاطر آسیب روحی که به آنها وارد می‌شود، این کار را متوقف کنند. از سوی دیگر بعضی دیگر از کاربران از دوستان‌شان درخواست می‌کردند که با متوقف کردن به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوهای جنایات داعش، جلوی ایجاد وحشت را در جامعه و شبکه‌های اجتماعی بگیرند.
این واکنش‌ها در مورد جنگ خونین غزه طی دو هفته گذشته شدیدتر شده است. بیشتر کاربران هنگامی که با اخبار کشتار کودکان در غزه روبه رو می‌شوند یا عکس‌های آن را در تایم‌لاین%;(.