چند وقتی است که نوعی از داستان‌های مصور در شبکه‌های اجتماعی به ویژه در فیس بوک رایج شده که کاربران آن را با نام ترول می‌شناسند. حال غول اینترنت دنیا حق اختراعی ثبت کرده که در واقع ابزاری است که به کاربران شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند کمیک استریپ یا داستان‌های مصور ایجاد کنند و آنها را به اشتراک بگذارند.
ترول
در این ابتکار که گوگل نام بلند بالای “سیستمی‌برای ایجاد ارتباطات مبتنی بر داستان‌های مصور الکترونیکی” را برایش انتخاب کرده، وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی با اپلیکیشن‌ها یکپارچه شده اند. گوگل در این مورد گفت که بسیاری از سایت‌ها روش اتوماتیکی را برای ایجاد داستان‌های مصور کوتاه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که به واسطه آنها کاربران می‌توانند متن و کاراکترهای از پیش تعیین شده را انتخاب و با کنار هم قرار دادن آنها داستان خود را ایجاد کنند. سپس اگر ابزار اپلیکیشن آنها با شبکه‌های اجتماعی یکپارچه باشد، می‌توانند خیلی ساده آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
به نوشته CNet این حق اختراع که در سال ۲۰۱۰ در دفتر ثبت پتنت و حق تجاری آمریکا مطرح و پرونده سازی شده، تازه در این هفته به نام گوگل ثبت شده است. ساتیش کومارسامپات، مهندس گوگل در دفتر لندن این شرکت در فرم درخواست ثبت این حق اختراع نوشته است: به زودی کاربری که عشق کارهای فانتزی و طنز را دارد، برای به اشتراک گذاری کارهایش با دیگران مجبور نیست که از کاراکترهای از پیش تعیین شده و ابتدایی استفاده کند. این افراد می‌توانند با استفاده از رابط‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی مولفه‌هایی چون صوت، عکس، انیمیشن، ویدیو و متن را با هم ترکیب کنند و یک داستان مصور بسازند.
وی همچنین نوشته: وب سایت‌های بسیاری وجود دارند که به کاربران امکان می‌دهند با استفاده از ابزارهای گوناگون، داستان‌های مصور خود را بسازند، اما واقعیت این است که این داستان‌های مصور با رابط‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی سازگاری ندارند. اما گوگل به زودی تمامی‌این ابزارها را در اختیار آنها قرار می‌دهد. گوگل ادعا می‌کند که این داستان‌های مصور فقط برای این نیست که کاربران خنده دوستان شبکه‌های اجتماعی خود را درآورند، بلکه به طور مثال می‌توانند برای ایجاد خلاصه ای از منازعات سیاسی کاندیداها نیز مورد استفاده قرار گیرند.
منبع: فناوران