یکی از نمایندگان مجلس دیروز خبر از برگزاری جلسه توسط محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور درباره رفع فیلتر فیس‌بوک با ۶ نماینده وزیر در شورای عالی فضای مجازی داد و صادق امروز آن را با ذکر نکاتی تایید کرد.

محمدرضا صادق

سوشیال مدیا – وی در این باره به فارس که گویا جریان‌سازی خبری در این زمینه انجام داده است گفت: این نشست در واقع جلسه با ۶ عضو دولتی کمیته تعیین مصادیق جرائم رایانه‌ای بوده است.

وی دلیل برگزاری این جلسه را هماهنگی بیشتر دستگاه‌های ذیربط در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت عنوان کرد.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا در این جلسه به‌طور خاص درباره موضوع رفع فیلتر فیس بوک صحبت شد، گفت: در این نشست درباره موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر شد.

صادق با بیان اینکه تمرکز روی یک موضوع خاص مشکلی از کشور را حل نمی کند، افزود: ما برای تقویت فعالیت‌های دولت، با نمایندگان وزارتخانه‌ها در کمیته‌ها و شوراهای مختلف جلسه داریم و وظایفی را که بر عهده‌مان قرار دارد، پیگیری کنیم.  تمام اقدامات باید در چارچوب قانون و سیاست‌های کلی نظام که مقام معظم رهبری ابلاغ می‌کنند باشد و کارها باید منطبق با اصولی باشد که وظیفه دولت است و ما در این چارچوب حرکت می‌کنیم.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که آیا جلسه وی با نمایندگان ۶ وزارتخانه تصمیمی خاص یا مصوبه‌ای داشته، گفت: در این جلسه مباحث مختلف مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.

صادق خاطر نشان کرد: برگزاری چنین جلساتی با مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

وی در پایان این نکته را نیز متذکر شد: اگر خانم رهبر یا هر یک از نمایندگان محترم مجلس در این زمینه از من سؤال می کردند، به آنها توضیح می دادم.