طی روزهای گذشته آقای روحانی به دلیل زلزله برازجان در استان بوشهر به این شهر رفت و در ادامه به شهرهای دیگر این استان سفر کرد.131202174916_rouhani_304x304_twitter_nocredit

یکی از حساب های توییتر آقای روحانی که به زبان انگلیسی فعالیت های رییس جمهوری ایران را توییت می کند عکسی از سفر آقای روحانی به عسلویه منتشر کرد و در توضیح با کلیدواژه persianGulf# کلیک گفت همراه با وزیر نفت و بقیه کارشناسان از میدان گازی پارس جنوبی دیدن می کند.

استفاده از کلیدواژه persianGulf# در توییتر آقای روحانی ‏@HassanRouhani واکنش های مخاطبان عرب زبان او را بر انگیخت.

یکی از کاربران توییتر به نام کلیک Nasser H Al-Khalifa به حسن روحانی یادآوری کرد: ” خلیج عربی آقای رییس جمهور! ”

در پاسخ توییت بالا، یکی از کاربران ایرانی بنام  مهرداد اینگونه پاسخ داد: ” خلیج عربی یک اصطلاح کاملا اشتباه است. اگر به تاریخ توجه کنید می بینید که آنجا همیشه خلیج فارس بوده و کسی نمی تواند آن را تغییر کند.”

و سودابه هم در همین رابطه نوشته: شما هرگز نمی توانید تاریخ را آن طور که می دانید تغییر دهید.

در بین بحث های اینچنینی در توییتر آقای روحانی، تعدادی از کاربران از واژه های تندی استفاده کرده بودند.

131202180052_zarif_304x304_twitter_nocreditپیشتر هم جواد ظریف در حساب توییتر خود سال نو عبری را به یهودیان تبریک گفته بود که با واکنش توییتر منسوب به دختر نانسی پلوسی ، رییس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، روبرو شد. کلیک کریستی پلوسی نوشته بود: ” سال نو می‌توانست شیرین‌تر باشد اگر شما به انکار هولوکاست از سوی ایران پایان می‌دادید.” و در پاسخ ، جواد ظریف در توییترش نوشت: ” ایران هیچگاه هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که تصور می‌شد این کار را (انکار هولوکاست) کرده است، دیگر رفته است. سال نو مبارک.” و کریستی پلوسی دوباره در واکنش به پاسخ ظریف نوشت: خوشحالم که این را می شنوم، ممنون از پاسختان.

131202181142_twitter_304x171_twitter_nocreditبه نظر می رسد از زمان روی کار آمدن آقای روحانی استفاده از شبکه های اجتماعی مورد توجه برخی از مسئولان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. به طوری که ابتدا آقای ظریف ازتوییتر و فیس بوک به صورت رسمی استفاده کرد و در روزهای گذشته هم حساب توییتر منسوب به حسن روحانی مطلبی مبنی بر تایید دو حساب کاربری‌اش منتشر کرد.

منبع