فیس‌بوک اپلیکیشن «کاغذ» یا همان Paper را برای آیفون رسماً معرفی کرده است؛  برخلاف شایعات Paper تنها مانند یک خبرخوان عمل نکرده و می‌توان گفت تا حد زیادی شبیه به خود فیس‌بوک است تا جایی که ممکن است پس از استفاده از این اپلیکیشن دیگر تمایلی به کارکردن با اپلیکیشن فیس‌بوک نداشته باشید. البته اپلیکیشن Paper تمام امکانات فیس‌بوک را در خود ندارد، اما اکثر نیازهای کاربران را تامین خواهد کرد. پیپر شبیه به فیلبورد و زایت است. این اپلیکیشن دو روز دیگر یعنی سه فوریه در دسترس خواهد بود. 

Facebook Paper app 1 کاغذ اپلیکیشن

سوشیال مدیا – اپلیکیشن Paper از اخبار فیس‌بوک و دیگر منابع مورد علاقه کاربر استفاده کرده و آنها را به صورت افقی به نمایش می‌گذارد. شیوه‌ جدیدی نیز برای ارسال پست در فیس‌بوک توسط اپلیکیشن Paper ارائه شده است، کاربران می‌توانند با استفاده از ویرایش‌گر سیستمی است که در آن محتوای متنی یا تصویری‌ که هنگام ویرایش دیده می‌شود عین همانی است که در خروجی مشاهده خواهد شد. این ویرایشگر که WYSIWYG مخفف عبارت What You See Is What You Get است از سرویس‌هایی مانند Medium و Svbtle الهام گرفته شده است.

در نهایت می‌توان گفت که قابلیت خبرخوان این نرم‌افزار نیز از Flipboard کپی برداری شده است. این اپلیکیشن جدید از دوشنبه آینده در اختیار کاربران آیفون در کشور آمریکا قرار خواهد گرفت. ( Paper در حال حاضر تنها در آمریکا برای استفاده ارائه شده است.) این خبرخوان در حال حاضر فاقد هرگونه تبلیغات می‌باشد.

منبع: فارنت