جک دورسی، یکی از بنیانگذار و مدیرعامل توئیتر و حساب توئیتری منتسب به رئیس جمهور ایران روز گذشته با یکدیگر پیام کوتاهی را در این شبکه اجتماعی رد‌ و بدل کردند.
توئیتر

براساس گزارش CNN، جک دورسی رئیس شبکه اجتماعی توئیتر روز گذشته در این شبکه اجتماعی پیامی با این مضمون را برای دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ارسال کرد:

عصر به‌خیر آقای رئیس‌جمهور. آیا شهروندان ایرانی هم می‌توانند توئیت‌های شما را بخوانند؟

پنج ساعت پس از ارسال این پیام حساب کاربری رئیس جمهور ایران به دورسی پاسخ داد:

عصر به خیر. همانطور که به کریستین امانپور گفتم، همه تلاش من این است که مردم ایران به راحتی بتوانند از همه اطلاعات موجود در سطح جهانی استفاده و بهره برداری کنند، زیرا این حق آنها است.

دورسی در پاسخ به این پیام از دکتر روحانی تشکر کرده و از او درخواست کرده تا اگر برای محقق کردن این امر کاری از  وی برمی‌آید، او را مطلع سازند.

ریاست جمهوری ایران در مصاحبه شبکه CNN در پاسخ به سوال کریستین امانپور درباره حساب کاربری توئیترش و اینکه آیای امکان دسترسی مردم ایران به این شبکه اجتماعی را به وجود خواهد آورد یا خیر گفت:  همه تلاش من این است که مردم ایران به راحتی بتوانند از همه اطلاعات موجود در سطح جهانی استفاده و بهره برداری کنند. شبکه های اجتماعی بزرگ و شبکه های اطلاعاتی بزرگ امروز در سطح جهان وجود دارد که حق همه انسان ها و ملت هاست که از آن استفاده و بهره برداری کنند. البته ممکن است بسیاری از کشورها چارچوب هایی از لحاظ اخلاقی داشته باشند که آنها را مراعات می کنند، حتما در ایران هم چارچوب هایی وجود دارد اما در عین حال تلاش من این است که در ماه های آینده ،همه آن قول‌هایی که در تبلیغات انتخاباتی به مردم داده‌ام را عملی کنم.

البته همانطور که اشاره می‌کنید، در دوران تبلیغات انتخاباتی‌ام حامیان و طرفداران من، از این شبکه ها به طور وسیع استفاده کردند و الان هم ،حامیان، طرفداران و حتی منتقدین از این شبکه ها استفاده می کنند و من هم از نظرات حامیان و هم از منتقدین استفاده می کنم، چون دولت نیاز به انتقاد دارد؛ بنابراین کاستن مشکلات مردم در این زمینه جزو برنامه های دولت است که مردم بتوانند در چارچوب های اخلاقی که تنظیم می‌شود، اطلاعات لازم را از این شبکه ها کسب کنند.

منبع