به گفته دیک کاستولو، مدیراجرایی توییتر، این شرکت قوی‌ترین فصل مالی‌اش را پشت سر گذاشته است.

توییتر

توییتر در این فصل سودی ۴۵ میلیون دلاری و برای کل سال نیز سودی ۷۵ میلیون دلاری را به ثبت رسانده که در مقابل ضرر ۵۱۱ میلیون دلاری تحمیل شده به دلیل هزینه‌ های ورود به تالار بورس، چندان زیاد نیست. اما در نقطه‌ مقابل می‌توان به افزایش ۲ سنتی ارزش سهام این کمپانی اشاره کرد که برخلاف پیش ‌بینی کاهش ۳ سنتی کارشناسان وال ‌استریت است. درآمد حاصل در سه ‌ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۳ میلادی برابر ۲۴۲ میلیون دلار است که شاهد رشدی ۱۱۶ درصدی نسبت به مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی است.
یکی از نکات جالب در مورد توییتر، کاهش شتاب افزایش کاربران فعال این سرویس است؛ به طوری که براساس آمارهای منتشر شده، این شبکه‌ اجتماعی در پایان سال گذشته‌ میلادی در حدود ۲۴۱ میلیون کاربر جدید دارد که تنها ۹ میلیون نفر نسبت سه ماهه‌ پیش از آن افزایش یافته است. در مقایسه با سه‌ ماهه‌ سوم سال ۲۰۱۳ میلادی که رشدی ۶ درصدی را در تعداد کاربران به خود دیده بود، سه ‌ماهه‌ پایانی منتهی به سال ۲۰۱۴ شاهد رشدی ۴ درصدی بوده است.
در صورتی که توییتر درصدد رسیدن به میزان ۱٫۲ میلیارد کاربر فیس‌ بوک باشد، باید با اتخاذ تصمیماتی شتاب بیشتری به روند رو به رشد کاربران خود بدهد.تعداد ۱۸۴ میلیون از کاربران توییتر، با استفاده از ابزار‌های قابل‌ حمل از توییتر استفاده می‌ کنند که رشدی ۳۷ درصدی را در مقایسه‌ سال به سال به خود دیده است.

منبع: فناوران