شرکت گوگل تا چند ماه دیگر یکی از شبکه‌های اجتماعی خود را تعطیل خواهد کرد.

3983_orkut

شرکت گوگل اعلام کرد که در ماه سپتامبر شبکه اجتماعی اورکات (Orkut) را برای همیشه تعطیل خواهد کرد.

 شبکه اجتماعی اورکات ۱۰ سال پیش آغاز به کار کرد اما این شبکه اجتماعی نتوانست شرکت گوگل را در مسیری که در پیش گرفته بود یاری کند.

گوگل طی اطلاعیه‌ای عنوان کرد که این شبکه اجتماعی که در برزیل و هند بسیار محبوب است را در روز ۳۰ سپتامبر تعطیل می‌کند تا بتواند تمرکز خود را بر دیگر فعالیت‌های شبکه‌ای معطوف کند.

گوگل در اطلاعیه خود هیچ اشاره‌ای به تعداد کاربران شبکه اجتماعی اورکات نکرده است.

در این اطلاعیه که در وبلاگ اورکات منتشر شده آمده است: طی بیش از یک دهه گذشته یوتیوب، بلاگر و گوگل پلاس شکل گرفته‌اند و رشد خوبی داشته‌اند. از آنجا که رشد این خدمات بیشتر از اورکات بوده است ما تصمیم گرفتیم تا اورکات را بازنشسته کنیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اورکات برای اولین بار اوایل سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد، همان سالی که در آن شبکه اجتماعی فیسبوک بنیان نهاده شد و اکنون با بیش از یک میلیارد کاربر محبوبترین شبکه اجتماعی جهان است.

در آگوست ۲۰۰۴ در اورکات از نظر محل اقامت کاربران، به ترتیب ۳ کشور برزیل (۶۹ درصد)، ایالات متحده آمریکا (۱۸ درصد)، و ایران (۶ درصد) در رده‌های بالا قرار داشتند. پس از آن وب‌گاه اورکات از داخل ایران فیلتر شد. اما اورکات هنوز هم زنده است. زیرا در برزیل اورکات هنوز هم حرف اول را می‌زند،

منبع: ایسنا