رئیس پلیس فتا رفع فیلتر از فیس‌بوک را منوط به تصمیمات شورای عالی فضای مجازی دانست و از بیان اینکه پلیس چه نظری دارد، خودداری کرد اما فرمانده ناجا پیش از این گفته بود ناجا نه کاملا موافق رفع فیلتر است و نه کاملا مخالف.

هادیانفر
سوشیال مدیا – سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه نظر پلیس فتا در مورد رفع فیلتر از شبکه‌های اجتماعی و فیس‌بوک چیست گفت: بحث شبکه‌های اجتماعی موضوعی مفصل است و باید در شورای عالی فضای مجازی مطرح و بررسی شود.سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که در این ارتباط مسئول هستند، باید نظرات خود را در این شورا مطرح کنند تا ببینیم چه تصمیمی در شورای عالی فضای مجازی گرفته می‌شود.
رئیس پلیس فتا در جواب این سوال که پلیس فتا موافق رفع فیلتر است یا خیر گفت: پاسخ به این سوال سخت است و باید منتظر باشیم ببینیم چه تصمیمی در شورای عالی فضای مجازی گرفته می‌شود و ما تنها مجری هستیم و تصمیم آنها را اجرا می‌کنیم.
وی یادآور شد که تاکنون جلسه جدی‌ای در مورد فیس بوک در شورای عالی فضای مجازی برگزار نشده است.
پیش از این نیز سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده ناجا از آمادگی پلیس برای کنترل شبکه‌های اجتماعی خبر داده بود و گفته بود که شورای عالی فضای مجازی مسئول رسیدگی به این امر است اما نیروی انتظامی نگاه سیاه و سفید به ماجرا ندارد و نه کاملاً موافق رفع فیلتر است و نه کاملا مخالف.

منبع