فیس بوک در حال مذاکره برای خرید شرکت تیتان ایرواسپیس است که در زمینه تولید هواپیماهای بدون سرنشین با برد بلند فعالیت می‌کند.

فیس بوک پهپاد

سوشیال مدیا – بنا به گزارش یک منبع آگاه، فیس بوک با هدف استفاده از این هواپیماها برای فراهم کردن اتصال به اینترنت بی سیم برای کاربران در نقاط کمتر توسعه یافته جهان، اقدام به خرید این شرکت کرده است.

این اقدام فرصت اتصال به اینترنت را برای میلیون ها کاربر در سراسر جهان از جمله کشورهای آسیایی و آفریقایی فراهم خواهد کرد.

ارزش مالی این قرارداد بالغ بر ۶۰ میلیون دلار ارزیابی شده است. بنا به اعلام شرکت تیتان که در پایگاه رسمی آن ارائه شده است این شرکت در زمینه تولید ماهواره‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین با سوخت خورشیدی فعالیت می‌کند.

یکی از محصولات این شرکت هواپیمایی است که می‌تواند بالغ بر ۵ سال و بدون نیاز به فرود در ارتفاع ۶۵ هزار پایی پرواز کند. طول بال های این هواپیمای بدون سرنشین ۵۰ متر است که کمی کوتاهتر از طول بال هواپیمای تجاری بوئینگ ۷۷۷ است.

بنا به اعلام منابع آگاه، این هواپیما می‌تواند با پرواز در ارتفاع بالا و بدون نیاز به سوختگیری مأموریت هایی نظیر ارتباطات، انتقال اطلاعات، تصویر برداری و انتقال تصاویر و بررسی شرایط جوی را انجام دهد.

تا کنون فیس بوک در این باره به صورت رسمی اظهار نظر و یا اطلاع رسانی نکرده است.

منبع: فارس