وزیر ارتباطات در نخستین حضور از پیش اعلام شده‌اش در یک شبکه اجتماعی داخلی حضور یافت اما به هیچ سوالی از کاربران پاسخ نگفت. 

محمود واعظی شبکه های اجتماعی

سوشیال مدیا – وزیر ارتباطات در حالی در صفحه خود در شبکه اجتماعی داخلی کلوپ حاضر شد که پیش‌تر اعلام شده بود او به طور همزمان در چند شبکه اجتماعی داخلی حاضر می‌شود.

محمود واعظی تنها به کپی پیست چند نقل قول از سایت فاوا نیوز از سخنرانی‌های قبلی خودش اکتفا کرد و به هیچ سوالی از کاربران پاسخ نگفت موضوعی که کاربران اینترنتی سایت کلوپ را ناراحت کرد.

به نظر می‌رسد وزیر ارتباطات ترجیح داد فقط دیگران کامنت بنویسند و البته برای اینکار نیاز به حضور آنلاین نبود.

با این حال بسیاری از کاربران کلوپ موضوعات و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

وقتی وزیر ارتباطات سایت متما را برای تست سرعت اینترنت به کاربران معرفی کرد بسیاری از کاربران از سرعت پایین و کیفیت بد اینترنت در مقابل قیمت بالای آن گلایه کردند. در همین حال یک کاربر گفت که سرورهای سایت متما در داخل کشور قرار دارند و تست در آن نمایانگر سرعت واقعی اینترنت نیست چون تست واقعی باید با سایتهای و روی سرورهای خارجی صورت گیرد.

کاربران اینترنت کلوپ همچنین از نبود عدم حفظ حریم شخصی در شبکه‌های اجتماعی داخلی به عنوان مهمترین دلیل بی رغبتی کاربران به استفاده از آن‌ها اشاره کردند.

همچنین کاربران از وزیر ارتباطات در مورد فیلترینگ اینترنت پرسیدند و اینکه چرا این وزارتخانه کاری در مورد وضعیت نابسامان فیلترینگ نمیکند. وزیر ارتباطات بدون دادن پاسخ مستقیم به این موضوع و با قراردادن پستی از یک سایت دیگر حرفهای گذشته خود را تکرار کرد که وزارت ارتباطات تنها یک نماینده در کمیته تعیین مصادیق دارد. این موضوع اما باز هم باعث سوالات دیگری از کاربران شد که پرسیدند : مگر بقیه اعضای دولتی کمیته تعیین مصادیق با شما همراه نیستند؟

کاربران دیگری نیز از دستکاری در پورت های اینترتنی و به خصوص پورت Https به عنوان مشکلات اینترنت به خصوص برای دانشجویان یاد کردند.

به هر حال به نظر می‌رسید نخستین حضور آنلاین وزیر در یک شبکه اجتماعی به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب و ناهماهنگی کاربران را راضی نکرد. به خصوص پاسخ ندادن به سوالات کاربران و موکول کردن آن به آینده و یا نقل قول از سخنان سابق عملا ارتباط آنلاین را در سطح یک ارتباط سنتی از راه دور تنزل داد و این چیزی نیست که کاربران از وزیر ارتباطات دولت روحانی انتظار دارند.

منبع: آی‌تی‌ایران