یک نماینده مجلس گفت: وی چت فیلتر شد، اما نرم افزارهایی دیگری چون وایبر، واتس آپ و تانگو نیز کارکردی مانند وی چت دارند. از زمانی هم که وی چت فیلتر شد نرم افزار کوکو« نرم افزار کوکو

سوشیال مدیا – حامد قادر مرزی به تدبیر اظهار داشت: مردم این نرم افزار را دانلود کرده اند.من خودم همین امروز کو کو را دانلود کردم و به مردم هم توصیه می کنم تا رفع فیلترینگ وی چت از کو کو استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد : ۵ نفری که عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هستند نمیتوانند برای مردم تصمیم بگیرند و حق استفاده از تکنولوژی را از آنها بگیرند.

قادر مرزی افزود: من خودم از این برنامه استفاده می کردم و متاسفم که با تکلونوژی روز دنیا به بهانه جاسوسی در کشور اینگونه برخورد می شود.
نماینده قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل می توانند با ارسال ماهواره از تک تک خانه های مردم کشور جاسوسی کنند، ادامه داد: فیلتر وی چت توهین به مردم است و نباید ۵، ۶ نفر برای مردم تصمیم بگیرند و بی حرمتی کنند.
این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: ترس به بهانه اقدام جاسوسی بسیار برای مردم خطرناک تر و دلهره آور تر از خود جاسوسی است و مصلحت نیست که به بهانه خطر مردم را از تکنولوژی روز دنیا محروم کرد. کما اینکه محروم هم نخواهند شد چرا که هر روز علم پیشرفت می کند.
این نماینده مجلس نهم در ادامه به کارکرد وی چت اشاره و بیان کرد: از این نرم افزار به طور دائم استفاده می کردم و۲۰ پست و  مطالب آموزنده منتشر و با افتخار عکس پرچم کشورمان را نیز را به اشتراک گذاشته بودم.
وی با بیان اینکه من روزی سی دقیقه وقت خود را در وی چت میگذارندم، افزود: حتی این نرم افزار پل ارتباطی من با موکلینم شده بود. آنها صدای خود را ضبط ، سوال و درخواست خود را مطرح می کردند  ومن هم پاسخ آنها را یا از طریق پیغام صوتی با نوشتاری می دادم. این ارتباط با موکلینم کاملا رایگان بود و هزینه ای به آنها تحمیل نمی کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه خطاب به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و فیلترینگ یادآور شد: مقام های مسئول بدانند وی چت مانند ایمیل و اینترنت است.آیا شما می توانید دسترستی مردم به اینترنت را مادام العمر ممنوع کنید.
قادرمرزی گفت: با وجود اینکه بسیاری از نماینده عضو وی چت بودند اما به دلیل محافظه کاری اعتراضی به فیلتر شدند وی چت نشان نمی دهند و حتی عضویت در آن را نیز در روز روشن انکار می کنند.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تاکید بر اینکه این برخورد در شان مردم نیست، اضافه کرد: مردم این ادبیات را نمی پسندندو بهتر است در این مورد زمینه سازی شود تا رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.
گفتنی است، نسخه اندرویید و آی‌اواس این نرم افزار را می‌توانید از سایت coco دانلود کنید.