امام جمعه مشهد با انتقاد از اظهارات رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر نرم‌افزارهایی همچون واتس‌اپ و فیس‌بوک خطاب به کابینه دولت گفت: مگر در این مملکت چقدر بی‌دین وجود دارد، که می‌خواهید رضایت آنان را جلب کنید؟
5555_00
 آیت‌ا… سیداحمد علم‌الهدی در خطبه نماز جمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد اظهار کرد: بنده به اقدام رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات در خصوص مداخله در حوزه اقدامات مربوط به قوه‌قضائیه کاری ندارم اما اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه «اگر جایگزینی برای نرم‌افزار واتس‌اپ یافت نشود ناگزیریم از این نرم‌افزار استفاده کنیم» تاسف‌آور است.  امام جمعه مشهد با اشاره به تلاش فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) مبنی بر ساخت نرم‌افزار جایگزین واتس‌اپ خاطرنشان کرد: اظهارات وزیر ارتباطات همانند این است که خانواده غذایی جز غذای مسموم برای خوردن نداشته باشند و به آن‌ها گفته شود تا زمان پیدا شدن جایگزین به خوردن این غذای مسموم اکتفا کنید.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اظهارات دکتر حسن روحانی در مراسم تقدیر از معلمان نمونه مبنی بر اینکه «امروز دشمنان نظام، دشمنان اخلاق و فرهنگ و رفتار و سبک زندگی دینی ما هستند که با تهاجمات گسترده فرهنگ اسلامی ما را نشانه گرفتند» افزود: در مملکت اگر دشمن لشکرکشی کند و جاده‌های لشکرکشی دشمن باز باشد اخلاق و رفتار اسلامی مورد هجوم قرار خواهد گرفت.  امام جمعه مشهد با طرح این سوال که آیا ابزاری همچون ماهواره و این‌گونه نرم‌افزار‌ها اخلاق و رفتار جوامع اسلامی را تهدید نمی‌کند؟ ادامه داد: مسوولین دولتی به جای رفع فیلتر فیس‌بوک و واتس‌اپ می‌توانند به کمک و یاری فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق(ع) در خصوص ساخت نرم‌افزار جایگزین بشتابند.  عضو مجلس خبرگان با اشاره به دیگر اظهارات وزیر ارتباطات مبنی بر این‌که «جوانان را باید در برابر تهاجمات فرهنگی واکسینه کرد نه استرلیزه»، خاطرنشان کرد: مگر می‌شود آب‌‎های آلوده به ویروس وبا را در داخل لوله‌های اصلی آب شهری جاری ساخت و آن‌گاه از واکسینه کردن مردم سخن گفت؟
علم‌الهدی تاکید کرد: نرم‌افزارهایی همچون واتس‌اپ و فیس‌بوک جوان را به پای اینترنت می‌کشاند و موجبات فساد آنان را فراهم می‌سازد.
منبع: ایسنا